Zapalenie prostaty a erekcja – jak to wygląda?

Zapalenie prostaty a erekcja

Prostata to krokowy gruczoł męski, który może być źródłem wielu seksualnych problemów. Zapalenie prostaty a problemy z erekcją – czy może mieć związek? Otóż tak, to schorzenie, które skutkuje zaburzeniami erekcji, czy też osłabieniem popędu seksualnego. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym jest prostata?

Prostata nazywana jest również gruczołem krokowym lub sterczem. To nic innego jak nieparzysty narząd, który wraz z innymi tworzy męski układ płciowy. Jego najważniejszym zadaniem jest produkowania płynu, który jest konieczny do powstawania nasienia. Wydzielina pochodząca z prostaty jest mętna, biała oraz charakteryzuje się lekko kwaśnym lub zasadowym odczynem, a także wonią, która zbliżona jest do zapachu spermy. Stercze ma zarówno wielkość, jak i kształt jadalnego kasztana.

Czy zapalenie prostaty ma wpływ na erekcja?

Między potencją a prostatą istnieje naprawdę ścisły związek. Jakie czynniki mogą osłabić erekcję?

  • Zapalanie prostaty. Najczęściej przechodzi w trwały stan, który trwa miesiącami, latami, a niekiedy nawet całe życie;
  • Przerost prostaty. Z problemem tym musi borykać się co 10 mężczyzna mający 40 lat, a także aż 90 procent panów po 80 roku życia;
  • Nowotwór prostaty. W tym wypadku konieczne jest ich usunięcie, bardzo często z gruczołem krokowym, co skutkuje poważnym obniżeniem libido, a także naruszeniem struktur, które unerwiają prącie.

W przypadku, gdy borykamy się z problemami z erekcją, możemy skorzystać z takich leków, jak Kamagra, czy Viagra. To bardzo dobre środki, które pomogły już tysiącom panów, dlatego śmiało można im zaufać.

Co warto wiedzieć na temat zapalenia prostaty?

Zapalenie prostaty to schorzenie, do którego dochodzi za sprawą zakażenia ujemnymi, czy też dodatnimi bakteriami Gram. Co więcej, w posiewach, jakie pobierane są od chorych osób, stwierdza się także różne inne drobnoustroje. Prawda jest jednak taka, że ich role w trakcie rozwoju stanu zapalnego nie jest jeszcze znana. Specjaliście twierdzą, że patogeny dostają się do prostaty poprzez cewkę moczową w trakcie praktyk oralnych, czy też analnych. Jednak to nie wszystko do prostaty dochodzi również wtedy, gdy w drogach rodnych partnerki seksualnej występują stałe stany zapalne.

Słaba erekcja a zapalenie prostaty – jak to wygląda?

Jednym z najważniejszych skutków zapalenia prostaty jest oczywiście problem z erekcją. Dzieje się tak za sprawą zaburzeń fizjologicznych, psychicznych, czy czynnościowych, które poważnie obniżają popęd seksualny. Co więcej, źródła naukowe mówią, że na problemy ze snem, depresję, czy osłabienie funkcji seksualnych skarży się aż 65 procent osób borykających się z zapaleniem prostaty. 

Jak leczyć prostatę celem poprawienia erekcji?

Podstawowym działaniem, kiedy mamy do czynienia z zaburzeniem potencji jest tak zwana terapia schorzeń pierwotnych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także antybiotykoterapia, dzięki której jesteśmy w stanie uzyskać wiele korzyści, a także cofnąć aktualne objawy. Lekami, na które powinniśmy zwrócić uwagę na samym początku są fluorochinolony. To nowoczesne chemioterapeutyki, dzięki którym na powrót do pełnej sprawności mamy bardzo duże szanse. Przeczytaj jeszcze artykuł jakie inne problemy z erekcją może mieć mężczyna!

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *