Co się dzieje, gdy seksu jest za dużo?

Za dużo seksu a problemy z erekcją

Seks działa korzystnie na nasze zdrowie. Wspiera układ krwionośny i odpornościowy, poprawia samopoczucie, wzmacnia więź w związku i przynosi przyjemność. Niestety czasami może się okazać, że w naszym związku seksu jest aż za dużo!

Co się dzieje z naszym organizmem, gdy stosunki pojawiają się za często?

Skurcze mięśni

Jeśli podczas seksu lubimy korzystać z wielu wymagających pozycji, po pewnym czasie możemy poczuć zmęczenie. Partie mięśniowe, które stale napinamy mogą dać o sobie znać. Najlepszym rozwiązaniem jest pozwolić sobie na odpoczynek lub poszukać wygodnej pozycji, w której nie musimy tak ciężko pracować. Skurcze powinny wtedy odpuścić.

Obtarcia, ból i obrzęk

Te dolegliwości pośrednio łączą się nam z pierwszym przykładem, gdy od przemęczenia możemy odczuwać skurcze. Gdy seksu jest zbyt dużo, w okolicach penisa możemy zacząć odczuwać początkowo dyskomfort, a z czasem ból. Naturalnie podczas stosunku kobiety produkują śluz, który jest wystarczającym nawilżeniem. Jednak w przypadku częstego seksu może się zdarzyć, że tego śluzu braknie. Penis jest wtedy narażony na obtarcia, które z czasem mogą przynieść obrzęk oraz ból. Najlepiej w takiej sytuacji zrezygnować na jakiś czas ze współżycia i pozwolić sobie odpocząć.

Za dużo seksu a problemy z erekcją

Jedna z najczęstszych dolegliwości u panów. Plemniki potrzebują odpowiednią ilość czasu na produkcję, aby podczas stosunku mogło dojść do pełnego wytrysku. Dlatego wraz z problemami z erekcją łączy się kłopot ze szczytowaniem. Organizm potrzebuje się zregenerować. Jeśli bardzo nam zależy na satysfakcjonującym współżyciu, możemy sięgnąć po wspomagające leki na potencję. Warto zdecydować się na Kamagrę lub Viagrę, które powodują rozkurcz mięśni w prąciu, przywracają pełną erekcję i pozwalają cieszyć się nawet kilkugodzinną aktywnością!

Przemęczenie

Jeśli jesteśmy miłośnikami seksu i uprawiamy go kilka razy dziennie, to wkrótce poczujemy się naprawdę zmęczeni. Podczas współżycia nasz organizm uwalnia adrenaliny i kortyzol, a one przyspieszają bicie serca oraz uwalniają glukozę. Po kilku stosunkach stracimy całą energię, którą moglibyśmy spożytkować na coś innego. Nic więc dziwnego, że po pewnym czasie poczujemy się już przemęczeni i nie będziemy mieli na nic ochoty.

Spadek libido

Po wielu częstych stosunkach możemy zauważyć, że nasz apetyt na seks powoli maleje. Nie ma w tym nic dziwnego, a tym bardziej niepokojącego! Po prostu nasz organizm informuje nas, że jego pragnienia zostały chwilowo zaspokojone i nie potrzebuje nowych zbliżeń. Gdy wypoczniemy, wkrótce znów zapragniemy namiętności, a nasze libido powróci do poprzedniego stanu.

Uszkodzenie nerwów

Podczas seksu warto pamiętać o różnorodności i pieszczocie wszystkich części ciała. Stosunek nie ogranicza się jedynie do stymulacji penisa i pochwy. Jeśli wielokrotnie będziemy kochali się i stymulowali wciąż w tym samym miejscu, może dojść do uszkodzenia nerwów. Lepiej więc pamiętać o możliwości dawania sobie przyjemności dzięki różnorodnym pieszczotom, bo na naszym ciele nie brak stref erogennych i miejsc, które dają naprawdę ogromną rozkosz.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *