Jak zrobić masaż erotyczny?

Spokojne, ciche miejsce, relaksująca muzyka w tle, czas przeznaczony tylko dla siebie – oto najlepszy wstęp do zmysłowego masażu erotycznego. Delikatne, okrężne ruchy początkowo powinny omijać okolice intymne, a skupić się na strefach erogennych ulokowanych na całym ciele. Relaksujący masaż praktycznie zawsze kończy się udanym seksem – satysfakcjonującym dla obu stron.

Masaż miejsce erogennych relaksuje, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie i odporność, a także uatrakcyjnia życie seksualne. Pisano o nim już w Kamasutrze – traktacie o seksualności z Dalekiego Wschodu, gdzie od wieków ceni się sztukę miłosną. W przeciwieństwie do zwykłego masażu, masaż erotyczny musi być wykonany przez osoby połączone więzią uczuciową. Tylko wtedy spełni swoją rolę i dostarczy obu stronom wyjątkowych doznań.

Czas i miejsce

Odpowiednia sceneria i pora masażu to bardzo ważne czynniki. Komfortowe wnętrze, spokój i cisza, wyciszająca muzyka, świece – wszystko to pomoże partnerom wprowadzić się w nastrój relaksu i przyjemności. Masaż erotyczny można wykonać na zwykłym łóżku, jednak nie może być ono zbyt miękkie. Czasem lepszy okaże się koc położony na podłodze, przykryty czystym prześcieradłem, z poduszkami. Koniecznie też trzeba wybrać porę, w której żadne z partnerów nigdzie się nie śpieszy. Najlepszy będzie wieczór w wolny weekendowy dzień.

Masaż erotyczny kobiety

Ze względu na większą ilość miejsc erogennych, kobiety intensywniej reagują na masaż erotyczny. Delikatne, okrężne ruchy początkowo powinny starannie omijać okolice intymne. Dotyk i bliskość same w sobie pobudzą kobiece zmysły. Podczas masażu nie można zapomnieć o pewnych szczególnie wrażliwych miejscach na kobiecym ciele – szyi, karku, miejscach za uszami, a także stopach, na których ulokowane są punkty erogenne.

Powolny, zmysłowy masaż całego ciała może stopniowo ukierunkować się na miejsca intymne – najpierw piersi, a potem narządy płciowe. Po takich doznaniach właściwie nie sposób, aby masaż erotyczny nie skończył się udanym, satysfakcjonującym seksem.

Masaż erotyczny mężczyzny

Ze względu na nieco mniejszą wrażliwość na bodźce takie jak dotyk czy zapach, mężczyźni oprócz masowania ciała potrzebują też dodatkowych stymulacji. Pocałunki, delikatne dmuchanie, dotyk językiem, włosami lub piersiami zwiększy doznania partnera. W tym wypadku jednak do dotykania miejsc intymnych również należy przejść na samym końcu. Szyja, plecy, wewnętrzna strona ud, stopy i pośladki – wszystkie te strefy erogenne wręcz domagają się, aby pamiętać o nich podczas masażu.

Spokojny, relaksujący masaż erotyczny pozwoli mężczyźnie zapomnieć o codziennym stresie i oddać się przyjemność. Wielu parom właśnie dzięki niemu udało się pokonać m.in. problemy z erekcją. Należy jednak pamiętać, iż masaż nie jest cudownym lekarstwem na wszystkie dysfunkcje natury seksualnej. Gdy zaburzenia erekcji nie mijają, należy udać się do lekarza. Specjaliści przepisują wtedy leki, np. Kamagrę, i zalecają rozpoczęcie leczenia źródła problemu. Jeśli leży ono w psychice, masaż erotyczny może okazać się bardzo pomocny w odblokowaniu naturalnych reakcji.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *