Jak wywołać podniecenie seksualne u mężczyzny?

Jak podniecić mężczyznę seksualnie?

Początkowo bardzo łatwe do wywołania, podniecenie z biegiem czasu może zacząć pojawiać się rzadziej. Wpływa na to wiele czynników – nuda w związku, brak inicjatywy ze strony partnerki, ale też stres i przemęczenie. Dowiedz się, jak na nowo rozpalić ostygłą namiętność!


Podniecenie to stan, którego nauka chyba nigdy nie pozna do końca. W rzeczywistości bowiem trudno zbadać coś, co jest połączeniem reakcji czysto fizjologicznych, emocji i psychiki. Choć u zdrowego mężczyzny wywołanie podniecenia zazwyczaj nie jest trudne, o ile oczywiście postrzega on partnerkę jako atrakcyjną, mogą pojawić się różne czynniki zaburzające ten proces.

Co wywołuje podniecenie u mężczyzny?


Podniecenie u mężczyzny to kwestia bardzo indywidualna. Wywołać je może zapach, dotyk, obraz, a nawet wspomnienie. W zdecydowanej większości przypadków dotyk męskich miejsc intymnych wywołuje erekcję – napełnienie ciał jamistych penisa krwią. Działają tu równocześnie dwa układu – układ nerwowy, który przekazuje sygnał o podnieceniu, a także układ krwionośny, który odpowiada za fizjologiczną stronę mechanizmu erekcji.

Co wpływa na brak erekcji?


O ile jednak podniecenie jest stanem, na który mamy wpływ, o tyle w przypadku erekcji szereg czynników może zakłócić jej prawidłowość. Wszelkie zaburzenia ze strony układu krwionośnego (nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca) lub nerwowego (stres, depresja, przemęczenie) mogą wpłynąć na pojawienie się problemów z potencją. W takich okolicznościach panowie często sięgają po leki na zaburzenia erekcji, takie jak Viagra czy Kamagra. To dobry sposób na szybkie pozbycie się uciążliwego problemu. Należy jednak pamiętać, iż spadek sprawności seksualnej zawsze ma swoją przyczynę. Jeśli więc zmagasz się z problemami ze wzwodem, koniecznie powiedz o tym swojemu lekarzowi.

Gdy w związku brakuje podniecenia


Na początku znajomości podniecenie jest stanem naturalnym i w zasadzie żadna ze stron nie musi się specjalnie wysilać, aby wystąpiło. Problem pojawia się później – po kilku latach w związek może wkraść się rutyna, która zabija pożądanie. To moment, w którym łatwo o zniechęcenie i skierowanie swojego zainteresowania w stronę osób spoza związku. Oczywiście zdrada nie jest nieunikniona. Zarówno sam mężczyzna, jak i jego partnerka mogą wiele zrobić, by obudzić podniecenie w związku.

Co może zrobić mężczyzna?


Jeśli chcesz na nowo rozbudzić w sobie pożądanie, zadbaj przede wszystkim o samego siebie. Stres, przepracowanie, nadmiar alkoholu, papierosy, zła dieta i brak ruchu – wszystko to obniża libido i sprawia, że nawet przy atrakcyjnej partnerce po prostu ci się nie chce. Pomyśl o odpoczynku, zaplanuj wspólny wyjazd. Zamiast spędzać czas przed telewizorem, wyjdź na spacer. Umysł wprowadzony w stan relaksu jest bardziej podatny na bodźce seksualne i intensywniej przeżywa przyjemności.

Jak kobieta może podniecić partnera?


Seksowna bielizna, romantyczna kolacja, wprowadzenie łóżkowego urozmaicenia – wszystko to może brzmieć jak powtarzane frazesy, jednak są to zmiany, które naprawdę działają! Większość mężczyzn ceni inicjatywę, o której niestety wiele kobiet zapomina. Jeśli chcesz wzbudzić w swoim partnerze pożądanie, zadbaj o siebie i pokaż mu, że wciąż jest dla ciebie atrakcyjny. To z pewnością ożywi związek i na nowo rozbudzi przygasłą namiętność.

Czy ten post był pomocny?

3.8 / 5. Vote count: 4

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *