Zanikający wzwód podczas stosunku – co robić?

Zanikająca erekcja podczas seksu

Na początku wszystko jest w dobrze. Po chwili jednak silna wcześniej erekcja znacząco słabnie? To zanikający wzwód – problem, który najczęściej ma swoją przyczynę w psychice. Sprawdź, jak sobie z nim radzić i co robić, by odzyskać utraconą radość z życia intymnego. 

Problemy z erekcją zdarzają się każdemu mężczyźnie. W ciągu całego życia możemy mieć kilka, a nawet kilkanaście epizodów spadku sprawności seksualnej. Czasem są jednorazowe – wynikają, np. z przemęczenia lub zbyt dużej ilości wypitego alkoholu. Czasem jednak powtarzają się przez dłuższy czas. Jednym z takich niepokojących objawów jest tzw. zanikający wzwód.

Zanikająca erekcja– na czym polega?

Zaczyna się prawidłowo – jest podniecenie, jest erekcja i udane rozpoczęcie zbliżenia. Jednak po kilku minutach coś nagle się zmienia – penis wiotczeje, a kontynuowanie stosunku jest trudne lub wręcz niemożliwe. Czasem ten stan rzeczy ma swoje oczywiste przyczyny – tupot dziecka zbliżającego się do sypialni rodziców czy natrętne wspomnienie jutrzejszego deadline’u wywołuje stres, a to prowadzi do zaniku erekcji. Czasem jednak problem pojawia się zupełnie nieoczekiwanie, przez co wzbudza jeszcze większy niepokój.

Zanikający wzwód to problem zaliczany do zaburzeń erekcji o podłożu psychogennym. W jego leczeniu stosuje się tabletki na potencję. Młodzi mężczyźni najczęściej decydują się na środki takie jak Kamagra czy jej klasyczny odpowiednik – Viagra. Panom zmagającym się m.in. z cukrzycą lekarze częściej przepisują, np. Levitrę. Jednak w parze z farmakoterapią musi iść rozpoznanie i wyeliminowanie przyczyny problemu z zanikającym wzwodem.

Problem ludzi zestresowanych

Przyczyny problemów z potencją bywają bardzo różne. Spadek sprawności seksualnej to często wynik różnego rodzaju chorób, np. miażdżycy, cukrzycy czy schorzeń wątroby. Bardzo często borykają się z nimi panowie cierpiący na nadciśnienie tętnicze. Podłożem problemów z erekcją bywają też zaburzenia hormonalne (niski poziom testosteronu) i niedobór witaminy D. Jednak w przypadku zanikającego wzwodu jest inaczej. Przyczyną tego problemu najczęściej jest przewlekły stres i przemęczenie.

Zanikający wzwód może też pojawić się w związku, w którym seks przestał być przyjemnością, a stał się zadaniem. Taka sytuacja może mieć miejsce, np. przy długich staraniach o ciążę. Planowanie co do minuty momentu zbliżenia ostudzi nawet największą namiętność. Podobna sytuacja ma miejsce w związkach, w których występują nierozwiązane konflikty. Nadwyrężona więź między partnerami nie sprzyja intymności. Zanikający wzwód to sygnał, że w strefie emocji i psychiki mężczyzny nie wszystko działa tak, jak powinno działać w zdrowym związku.

Odzyskać radość z seksu

Zanim zaczniesz zamartwiać się o swoją sprawność seksualną, zastanów się, co w ostatnim czasie zmieniło się w twoim życiu intymnym. Powrót do czerpania przyjemności ze zbliżeń może wymagać zmiany stylu życia. Rezerwuj więcej czasu na odpoczynek. Wysypiaj się. Spędzaj czas z partnerką, a jeśli trzeba – porozmawiaj o swoich odczuciach. W skrajnych przypadkach odbudowanie więzi może wymagać terapii, a nawet wizyty u seksuologa.

Czy ten post był pomocny?

4.7 / 5. Vote count: 3

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *