Brak ochoty na seks podczas ciąży partnerki

Brak ochoty na seks podczas ciąży partnerki

Kiedy kobieta zachodzi w ciąże jej życie oraz życie jej partnera zmienia się diametralnie. Nagle priorytety ulegają przemieszczeniu, a codzienność podporządkowana jest potrzebom ciężarnej. Często zmianom podlega również relacja między partnerami a jednym z jej aspektów jest oczywiście życie seksualne. Co zrobić, jeśli okaże się, że mężczyzna nie ma ochoty na seks z ciężarną partnerką?

Dlaczego mężczyzna nie ma ochoty na seks z ciężarną?

Powody, dla których mężczyźni bywają niechętni stosunkom seksualnym z ciężarną, są bardzo różnorodne. Różnią się one również skalą problemu. Zawsze jednak warto zastanowić się nad przyczynami tego zjawiska oraz postawić na szczerą rozmowę z partnerką. Czasem warto również zasięgnąć porady seksuologa i rozważyć zastosowanie odpowiednich leków wspomagających osiągniecie erekcji.

Niechęć ze względów zdrowotnych

Najczęstszą przyczyną niechęci do odbywania stosunków z partnerką w ciąży nie jest bynajmniej jej zmieniający się wygląd. Dużo częściej libido mężczyzny jest skutecznie hamowane przez obawy o zdrowie i bezpieczeństwo partnerki i nienarodzonego dziecka. Mężczyźnie wydaje się, że dynamiczny seks na pewno negatywnie wpływa na przebieg ciąży. Nic bardziej mylnego – w fizjologicznie prawidłowo przebiegającej ciąży seks jest całkowicie bezpieczny i może być tak samo satysfakcjonujący, jak przed poczęciem dziecka.

Niechęć do bycia „obserwowanym”

Świadomość, że w brzuchu partnerki znajduje się lokator „obserwujący” zbliżenie, jest deprymująca dla niektórych Panów, jednak powiedzmy sobie szczerze – akurat te obawy są całkowicie irracjonalne!

Niechęć ze względu na wygląd

Zdarza się jednak, że zmiana w wyglądzie partnerki ma wpływ na libido partnera. Podłoże tego zjawiska może być bardzo różne, bo też jest to sprawa bardzo subiektywna. Mężczyzna, który zdaje sobie sprawę z przyczyn swojej niechęci do seksu, nie powinien się jednak samobiczować i obwiniać. W takiej sytuacji warto zasięgnąć pomocy seksuologa, który doradzi właściwą drogę postępowania.

Jak sobie pomóc?

Niezależnie od przyczyn niechęci do seksu z partnerką w ciąży, kiedy już mężczyzna zdecyduje się na współżycie, może sięgnąć po środki, które pomogą mu przezwyciężyć czysto fizjologiczny aspekt problemu. Mowa tu o lekach na zaburzenia erekcji, które są skuteczną i przede wszystkim bezpieczną dla zdrowia, drogą do odzyskania kontroli nad seksualną stroną związku. Polecanymi przez mężczyzn lekami na erekcję są między innymi Viagra oraz Kamagra, których skuteczność potwierdzona jest przez kolejne już pokolenia mężczyzn.

W jaki sposób działają leki na erekcję?

Najważniejszym i najczęściej stosowanym składnikiem leków na erekcję jest sildenafil. U podstaw mechanizmu powstawania wzwodu leżą skomplikowane procesy chemiczne. W ich efekcie wytwarzany jest cykliczny monofosforan guanozyny (cGMP), który rozluźnia mięśnie gładkie i pozwala na napływ krwi do ciał jamistych, znajdujących się w penisie. Tak właśnie dochodzi do wzwodu. Jeśli pod wpływem różnych czynników mechanizm wytwarzania cGMP jest zaburzony, osiągnięcie erekcji nie jest możliwe. Właśnie na ten kluczowy mechanizm ma wpływ sildenafil, który pozwala wytworzyć właściwą jego ilość.

Satysfakcja seksualna w związku

Dorośli, prowadzący aktywne życie seksualne ludzie zdają sobie sprawę, jak istotną częścią związku jest seks. Trudno wyobrazić sobie bez niego zdrowe, partnerskie relacje. Okres ciąży nie musi być pozbawiony tego ważnego elementu, który przyczynia się do scalania związku. Prócz tego, patrząc z czysto naukowego punktu widzenia, seks jest potrzebny dla zachowania zdrowia – fizycznego, psychicznego oraz emocjonalnego.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *