Ćwiczenia fizyczne na potencję dla mężczyzn

Ćwiczenia fizyczne na potencję dla mężczyzn

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach większość osób prowadzi leniwy tryb życia. Połowę dnia spędzamy przed biurkiem, a później leżymy na kanapie oglądając ulubione produkcje kinowe. Częstym problemem w życiu mężczyzny jest ten z erekcją, który z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Na szczęście wykonując ćwiczenia fizyczne jesteśmy w stanie w pewnym stopniu zredukować ten problem. Jaki wpływ mogą mieć na potencję ćwiczenia siłowe? Jaki wpływ ma aerobik? Co z mięśniami kegla u mężczyzn? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Jaki wpływ na potencje ma siłownia?

Z reguły osoby, które wybierają się na siłownię, są otyłe lub mają niedowagę. Z pozoru głównym celem jest uzyskanie przepięknej sylwetki, która będzie atrakcyjna dla przeciwnej płci. Czujemy się wówczas pewniej, zdajemy sobie sprawę z tego, że poczucie naszej wartości wzrasta, a to może mieć dobry wpływ na problemy z erekcją o podłożu psychologicznym. Jednak czy istnieje inny związek między siłownią i potencją? Okazuje się, że intensywny wysiłek, związany chociażby z podnoszeniem ciężarów, stymuluje wydzielanie testosteronu. Jak wiadomo jest to istotny hormon, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie podniecenia seksualnego. Nie zapominajmy jednak o tym, że trening na siłowni powinien być tylko i wyłącznie bez żadnych wspomagaczy. Wielu mężczyzn, aby przyspieszyć efekty na siłowni, stosuje środki sterydowe. Może to spowodować, że najważniejszy męski hormon nie będzie produkowany lub będzie go znacznie mniej, co oczywiście źle wpływa na życie seksualne takiej osoby. Dlatego zamiast faszerować się złymi substancjami i szukać drogi na skróty, warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i ciężko pracować, aby po kilku miesiącach lub latach być świadkiem niesamowitej, muskularnej sylwetki.

Ćwiczenia aerobowe na potencję

Duży wpływ na potencję mężczyzny mogą mieć także ćwiczenia aerobowe. Nie da się ukryć, że poprawiają one ogólny stan naszego zdrowia, bowiem mamy do czynienia z redukcją masy ciała, poprawą wydolności i kondycji. Jakie aktywności możemy zaliczyć do ćwiczeń aerobowych? Chodzi oczywiście o te wszystkie, w których w sposób szczególny istotna jest odpowiednia kondycja fizyczna. Może to być bieganie, pływanie, jazda na rowerze, wioślarstwo, łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe, a także wiele innych. Dzięki nim cały czas dostarczamy dużą ilość tlenu do mięśni, w konsekwencji pozyskiwanie energii z białek, tłuszczu i węglowodanów staje się jeszcze łatwiejsze. Dla mężczyzny, który boryka się z problemem z potencją, w sposób szczególny istotny powinien być proces, w którym uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Poprawia to kondycję psychiczną, a także redukuje napięcia emocjonalne, co w konsekwencji ma dobry wpływ na erekcję.

Mięśnie kegla u mężczyzn- czy ma to wpływ na erekcję?

Mięśnie kegla to oczywiście mięśnie dna miednicy. Jeśli są osłabione, może to prowadzić do wszelkich zaburzeń życia seksualnego, w tym impotencji. Dlatego warto wykonywać niektóre ćwiczenia, które mogą mieć pozytywny wpływ. Przed jednym z nich konieczne okaże się wcześniejsze opróżnienie pęcherza. Należy teraz rozluźnić mięśnie zarówno brzucha i odbytu, a także położyć się na plecach (ewentualnie znajdować się w pozycji siedzącej). Zróbmy wydech i napnijmy mięśnie dna miednicy na około 10 sekund. Po chwili wciągnijmy powietrze, co spowoduje rozluźnienie mięśni. Ćwiczenie warto rozpoczynać od 5 powtórzeń, jednakże należy to stopniowo zwiększać do 15 powtórzeń. Jeśli problemy z potencją nie ustają, wówczas warto wziąć pod uwagę niektóre leki, jak chociażby Viagra i Kamagra, które w skuteczny sposób usuną nieprzyjemne dolegliwości.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *