Choroby układu moczowo-płciowego a przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk jest problemem, który dotyka co piątego mężczyznę w Polsce. Pomimo iż cierpi na to schorzenie aż 20% społeczeństwa, to nadal jest to temat tabu, i jak wskazują badania, powód do wstydu. Niewątpliwie seks zakończony niespodziewanie szybko wpływa na poczucie wartości faceta i jakość seksu, jednakże przyczyna czasami leży po stronie chorób układu moczowo-płciowego, których wyleczenie nie należy do trudnych. Wystarczy się odważyć.

Objawy chorób układu moczowo-płciowego

Wykluczenie wad w budowie penisa czy innych fragmentów męskiego układu moczowo płciowego powinno stać się powodem kolejnego kroku do znalezienia przyczyny przedwczesnego wytrysku (PW). Teraz należy skupić się na wykluczeniu przypadłości związanych z fizjologią tegoż układu, a więc sprawdzić obecność lub wykluczyć choroby.
Jeżeli oprócz oczywistej zbyt szybkiej ejakulacji, mężczyźnie na co dzień towarzyszą krwiomocz lub ciemna barwa moczu oraz potrzeba częstej mikcji, ból jąder, ból w okolicach podbrzusza, a także pieczenie czy świąd, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że za problemem stoi jakaś choroba lub infekcja.

Rodzaje chorób układu moczowo-płciowego

Do popularnych i zazwyczaj dających się w stosunkowo łatwy sposób wyleczyć przypadłości należą wszelakiego typu zakażenia układu moczowego, zapalenie cewki moczowej, zapalenie jądra i najądrza, zapalenie prostaty, torbiele nerek, kamica, stulejka, załupek. Nie można tu także zapomnieć o infekcjach wirusowych, bakteryjnych czy grzybiczych, a więc o chorobach wenerycznych, takich jak kiła czy rzeżączka. Nieleczone mogą stać się przyczyna poważniejszych schorzeń, które wpłynął na funkcjonowanie całego układu moczowo-płciowego, a nawet organizmu w całej jego okazałości. Nowotwór prostaty i zmiany nowotworowe, które obejmują jądra, pęcherz moczowy, nerki, czy zewnętrzne narządy płciowe są już stanami, których pojawienie się wymaga większego skupienia w celu zarówno diagnozy, jak i leczenia

Leczenie chorób układu moczowo-płciowego

Pomimo że powyższe schorzenia mogą, ale niekoniecznie muszą być przyczyną przedwczesnego wytrysku, nie wolno ich bagatelizować. Każdy dodatkowy niepokojący objaw należy skonsultować ze specjalistą, który zaleci stosowne leczenie.

Wspomaganie się ViagrąKamagrą czy innymi faktycznie działającymi lekami (Cialis, Valif, Levitra) ma sens, jeżeli wykluczone zostały inne powody PW. Ich skuteczność wielokrotnie została potwierdzona, lecz aby oczekiwany efekt był zadowalający – środek musi mieć szansę zadziałać w zdrowym organizmie.

Leczenie zapaleń czy infekcji i chorób wenerycznych polega na wdrożeniu stosownej terapii farmakologicznej. Zgodne z zaleceniami lekarza stosowanie laków umożliwia szybki powrót do łóżka w charakterze niepokornego kochanka. Osłabiony chorobą organizm nie daje szansy na aktywność seksualną, dlatego przedwczesny wytrysk łatwo ”zaleczyć” dbając po prostu o zdrowie.

Przyczyny chorób układu moczowo-płciowego

O ile higiena i bezpieczny seks dają się kontrolować, o tyle poważniejsze przypadłości wynikają niejednokrotnie z przyczyn od mężczyzny niezależnych, m.in. z uwarunkowań genetycznych.

Schorzenia urologiczne, które wpływają na PW, często zależne są od wieku pacjenta. Niestety z wiekiem rośnie ryzyko zachorowania na nowotwory, tym bardziej, jeśli istnieje także obciążenie genetyczne rakiem. Za genetycznymi przyczynami kryje się także skłonność do kamicy, która czasami wynika także z predyspozycji układu pokarmowego. Za infekcje bakteryjne odpowiadają bakterie, które czasami w wyniku zupełnego przypadku dostały się do organizmu.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *