Zaburzenia wzwodu z powodu stulejki

Stulejka a zaburzenia erekcji

Obecność stulejki jest dość dokuczliwą dolegliwością u mężczyzn. Zdecydowana większość chłopców rodzi się z za wąskim napletkiem, ale stan ten rozwiązuje się sam z czasem już w wieku dziecięcym. Tylko około 2% dorosłych mężczyzn cierpi ja stulejkęSchorzenie może być wrodzonlub wynikać ze złej higieny, infekcji lub chorób skóry.

Stulejka jest związana z problemami prącia, takimi jak fimoza i parafimoza. Fimoza to stan, w którym napletek nie może być cofnięty, podczas gdy w przypadku parafimozy nie można go odciągnąć do pierwotnej pozycji.

Skutki stulejki

Obcisłość napletka może być bardzo kłopotliwym stanem. Podstawowym problem są trudności z odciągnięciem skóry z prącia lub niemożność wykonania tej czynności. Powoduje to ból i dyskomfort. Zwijanie może być również bardzo bolesne. Dodatkowo stulejka bardzo utrudnia utrzymanie higieny miejsc intymnych. Za

Dla niektórych mężczyzn, posiadanie stulejki może być również powodem do wstydu. Może to powodować wycofanie i zatajanie problemu co może uniemożliwiać zdecydowania się na omówienie problemu z lekarzem.

Należy jednak mieć świadomość, że stan ten wymaga właściwego i odpowiedniego leczenia. W przeciwnym razie, stan ten może się pogorszyć z czasem i może nawet prowadzić do zaburzeń erekcji w przypadku niektórych mężczyzn.

Jak stulejka może powodować zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to stan, w którym mężczyzna ma trudności w uzyskaniu lub utrzymaniu erekcji. Zarówno czynniki psychologiczne jak i fizjologiczne mogą prowadzić do schorzenia tego rodzaju. Wystąpienie tego problemu raz na jakiś czas jest powszechne, ale w przypadku chronicznych zaburzeń jest to zdecydowanie coś, o co należy się martwić.

Szerokość napletka i związane z tym problemy prącia może prowadzić do zaburzeń erekcji w niektórych przypadkach. Stosunek seksualny z dysfunkcją napletka a może być dość bolesne dla mężczyzny. Zwiększa to również szanse na urazy podczas seksu. Bardzo zaawansowana stulejka może powodować ból już podczas erekcji.

Urazy penisa podczas stosunku płciowego mogą prowadzić nawet do jego zgięcia i innych deformacji prącia. Te deformacje są ściśle związane z zaburzeniami erekcji u mężczyzn.

Ponadto, ból i dyskomfort odczuwany podczas stosunku płciowego może prowadzić do wielu stresu i niepokoju. To może stać się powodem do niepokoju między tobą a twoją partnerką. Lęk ten może również prowadzić do lęku i braku pewności siebie. To z kolei może wyzwolić czynniki psychologiczne odpowiedzialne za zaburzenia erekcji.

Ponadto, jeśli napletek zostanie odwinięty siłą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że może nie będzie możliwości jego zwinięcia i stworzy on ciasny i bolesny pierścień wokół penisa – czyli parafimozę lub inaczej załupek. W pewnych przypadkach może to spowodować martwicę członka i nawet konieczność jego amputacji.

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji wywołanymi przez stulejkę?

Pierwszym krokiem powinno być natychmiastowe skonsultowanie się z lekarzem specjalistą. Jeśli schorzenie zostanie pozostawione bez leczenia, zaburzenia erekcji może nawet spowodować trwałą impotencję. W związku z tym, terminowe leczenie zaburzeń erekcji i stulejki jest konieczne.

Nawet jeśli przypadek stulejki nie jest zaawansowany i umożliwa stosunek płciowy istnieje szansa wystąpienia zaburzeń erekcji spowodowanych czynnikami psychologicznymi, takimi jak lęk czy stres, spowodowany wstydem wynikającym ze swojej przypadłości. W takim wypadku warto zastosować leki na potencje. Viagra 100 i Kamagra 100mg skutecznie rozwiążą ten problem i zapewnią normalne funkcjonowanie w sferze intymnej. Leki te, to sprawdzone substancje, stosowane przez mężczyzn na całym świecie, skutecznie zwalczające zaburzenia erekcji.

Jednak w przypadku leczenia zaburzeń spowodowanych warunkami fizjologicznymi, należy leczyć przyczynę źródłową. Jeśli schorzenie jest wynikiem zaawansowanej stulejki, lekarz powinien wyeliminować ten czynnik. To z reguły wystarcza, aby zapobiec dalszym epizodom zaburzeń erekcji, lecz często i po wyleczeniu przypadku pojawia się bariera psychologiczna, którą można wyeliminować stosując leki na potencje.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *