Stwardnienie rozsiane a zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji a stwardnienie rozsiane

Zaburzenia seksualne u mężczyzn objawiające się trudnością z pojawieniem lub utrzymaniem erekcji, a także niezdolność do osiągnięcia orgazmu i uzyskania satysfakcji seksualnej nie jest niczym nadzwyczajnym. Według przeprowadzonych badań około 70% mężczyzn ze stwardnieniem rozsianym w początkowej fazie choroby ma do czynienia z różnymi zaburzeniami w sferze czynności seksualnych. Warto dodać, iż niektóre z nich mogą mieć bardziej charakter przejściowy, jednakże może zdarzyć się taka sytuacja, iż pozostają na dłużej, lub towarzyszą życiu człowieka na stałe.

Problemy z erekcją przy stwardnieniu rozsianym

Problemy seksualne u mężczyzn, związane są przede wszystkim z trudnościami w występowaniu lub utrzymaniu erekcji. Obecnie istnieją specjalne metody leczenia objawów, na rynku dostępne są sprawdzone leki z których można skorzystać aby poprawić swoją sprawność seksualną podczas stosunku. Bardzo dużą popularnością cieszą się takie leki jak: kamagra oraz viagra, które wpływają pozytywnie na erekcję mężczyzn. Jednakże w przypadku wystąpienia problemów zaleca się konsultację ze specjalistą, seksuologiem albo psychoterapeutą. Warto zaznaczyć, iż na seksualną sferę życia wpływa wiele czynników między innymi: sytuacja społeczna, psychologiczna, oraz emocjonalna. Problemy w życiu seksualnym mogą znacznie wpływać na Twoje samopoczucie, a przede wszystkim na Twoje zdrowie. Brak satysfakcji seksualnej może powodować depresję, utratę pewności siebie oraz niską samoocenę. Seksualność jest bardzo ważną częścią życia, dlatego wszystkie czynniki mające na nią wpływ powinny być traktowane poważnie.

W przypadku stwardnienia rozsianego problemy z erekcją mogą wynikać: 

  • bezpośrednio z przyczyny uszkodzenia dróg nerwowych mózgu
  • z powodu objawów stwardnienia rozsianego takich jak zmęczenie, utrata czucia 
  • w wyniku stosowania niektórych leków
  • z powodu stresu, depresji, niskiej samooceny

Impotencja a stwardnienie rozsiane

Zaburzenie erekcji oznacza niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania wzwodu, według przeprowadzonych badań bardzo duża liczba mężczyzn ma do czynienia z tym problemem. Wśród mężczyzn ze stwardnieniem rozsianym zaburzenia erekcji, które występują przede wszystkim we wczesnej fazie choroby, są bardzo powszechne. Problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji dotyczą od jednej czwartej do dwóch trzecich mężczyzn, chorujących na stwardnienie rozsiane. Warto dodać, iż u mężczyzn którzy cierpią na stwardnienie występuje kilka przyczyn zaburzeń erekcji: choroba zakłóca ścieżkę transmisji impulsu co powoduje, iż erekcja nie jest zachowana. Kolejną z przyczyn może być ból oraz drętwienie w obszarze genitaliów, co również prowadzi do problemów z erekcją. Także zmiany fizyczne i psychiczne, które występują u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym mogą stać się powodem braku pewności siebie u partnera seksualnego. Obecnie istnieje kilka sposobów leczenia zaburzeń erekcyjnych, aczkolwiek skuteczne leczenie wymaga kompleksowego podejścia, oraz psychoterapii.

Jeśli zauważysz u siebie problemy z erekcją, nie należy ich lekceważyć! Chcąc poprawić swoją sprawność seksualną skorzystaj z pomocy specjalisty i ciesz się dobrym stosunkiem seksualnym!

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *