Przedwczesny wytrysk, jak sobie z tym radzić?

przedwczesny wytrysk
  • Ty już kończysz, a ona dopiero zaczyna?
  • Twoja kobieta nie jest zadowolona z seksu, bo kończy się zanim się zacznie?
  • Chciałbyś, żeby było inaczej, ale na swój wytrysk nie masz żadnego wpływu?
  • Straciłeś przez to już nie jedną partnerkę?

Nie zamartwiaj się, tylko dowiedz się więcej o swoim problemie! Dowiedz się przede wszystkim tego, że nie dotyka on tylko Ciebie! Wyobraź sobie, że zmaga się z nim co trzeci facet! W poniższym artykule prezentujemy podstawową wiedzę o przedwczesnym wytrysku i sposobach radzenia sobie z nim.

Przeczytaj, podziel się z partnerką i znajdźcie sposób jak wyeliminować przedwczesny wytrysk

On i ona. Powszechnie wiadomo, że mężczyźni są szybsi w łóżku niż kobiety. Szybsi, to znaczy szybciej szczytują, osiągają pełną rozkosz i zaspokojenie. W normalnej sytuacji, naturalna różnica prędkości w seksie nie stanowi problemu. Kochający mężczyzna obdarowuje kobietę potrzebną jej długą i namiętną grą wstępną. Problem pojawia się wtedy, gdy mężczyzna osiąga apogeum w momencie, gdy ciało kobiety dopiero przygotowuje się do tego, co ma nastąpić i skończyć się orgazmem. Owym apogeum jest wytrysk z członka zwany ejakulacją.

Przedwczesny wytrysk. Ejakulacja powinna nastąpić nie wcześniej niż po 2-3 minutach wzajemnych pieszczot i penetracji pochwy przez członka. Jeśli następuje po jednej minucie i nie można nad tym zapanować, jest przedwczesna. Na zbyt szybką ejakulację uskarża się co trzeci mężczyzna w Polsce. Do niedawna, problem ten dotyczył tylko bardzo młodych mężczyzn. Obecnie, coraz częściej dopada mężczyzn w dojrzałym wieku. Wytrysk przed czasem następuje zanim oboje partnerów dozna przyjemności, a więc uniemożliwia wspólną i jednoczesną satysfakcję z seksu. Bo jak tu się cieszyć, gdy ona dopiero się rozkręca, a on właśnie skończył! Cieszyć się jest coraz trudniej, gdy sytuacja powtarza się za każdym razem. Nie leczony przedwczesny wytrysk powoduje zawód i frustrację partnerów. Nierzadko bywa też powodem rozpadu związku.

Co powoduje przedwczesny wytrysk? Dokładne przyczyny tego zaburzenia nie są w pełni znane. Wiadomo, że wytrysk przed czasem może pojawiać się w okresie męskiego dojrzewania. Często też bywa skutkiem stanu zapalnego gruczołu krokowego lub innych zaburzeń prostaty. Specjaliści twierdzą że do ejakulacji przed czasem prowadzić mogą takie choroby jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i nadczynności tarczycy. Do zaburzenia tego prowadzi również zbyt częsta masturbacja, długotrwały brak aktywności seksualnej lub zbyt częsta zmiana partnerów. U niektórych mężczyzn, przedwczesny wytrysk jest skutkiem predyspozycji psychicznych. Powszechna jest teoria, że za większość przypadków tego zaburzenia odpowiada psychika, a nie fizjologia..

Sposoby na przedwczesny wytrysk

Samodzielne oddziaływanie na psychikę. Jeśli problem przedwczesnego wytrysku daje o sobie znać od czasu do czasu, można próbować łagodzić go nastawieniem psychicznym. Przy czym, chodzi tu o nastawienie psychiczne zarówno mężczyzny jak i kobiety. Wzajemne zrozumienie, cierpliwość i akceptacja sprawiają, że problem nie wydaje się tak trudny, bolesny i nie do zniesienia. Do partnerów należy ocena czy mogą z tym żyć, czy niszczy to ich więź i chęć do kontaktów fizycznych.

Leczenie przedwczesnego wytrysku. Leczenie tego zaburzenia jest o tyle trudne, że za jego pojawienie się nie odpowiada żaden pojedynczy czynnik, który łatwo daje się usunąć. Przedwczesny wytrysk, to wypadkowa pewnych cech i predyspozycji, które ma niecałe 30% populacji dorosłych mężczyzn. Specjaliści podkreślają, że najważniejszym oddziaływaniem jest tu nastawienie psychiczne. W zależności od sytuacji danej pary, sposób na przedwczesny wytrysk jest inny. Seksuolodzy, urolodzy i psychiatrzy proponują różne rodzaje leczenia, począwszy od samodzielnie wykonywanych ćwiczeń, poprzez psychoterapię i leczenie farmakologiczne, aż do chirurgicznego.

Profesjonalne oddziaływanie na psychikę. Jeśli starania się pary o właściwy klimat i atmosferę w sypialni nie przynoszą żadnych rezultatów, warto pomyśleć o fachowej pomocy. Pomocą taką będzie szczera rozmowa obojga partnerów z seksuologiem, który wysłucha i doradzi dalsze działanie. Najprawdopodobniej będzie to psychoterapia pary połączona z leczeniem farmakologicznym.

Coaching seksualny. Coaching seksualny to nowe podejście do problemów związanych z tą sferą. W przeciwieństwie do lekarza, seksualny coach nie eliminuje zaburzeń lecz motywuje parę do poszukiwania rozwiązań w sytuacji, jaka jest. Innymi słowy, uczy parę poszukiwania sposobów na udany seks, w sytuacji, gdy przedwczesnego wytrysku nie da się usunąć.

Samodzielne oddziaływanie na ciało. Przedwczesny wytrysk udaje się ograniczyć lub wyeliminować samodzielnie i regularnie wykonywanymi ćwiczeniami.

Ćwiczenie 1

Mężczyzna leży na plecach, partnerka siedzi okrakiem na jego udach; bierze członek do rąk i powoli doprowadza do pełnej erekcji; zwalnia ruchy, gdy partner osiąga pełne podniecenie; na chwilę przed wytryskiem, stosuje silny nacisk palców na członka mniej więcej 3cm od główki i trzyma jakieś 10 sekund; zwalnia ucisk i powraca do stymulacji członka.

Ćwiczenie to ma nauczyć partnera stopniowego kontrolowania momentu ejakulacji.

Ćwiczenie 2

Partnerka przyjmuje pozycję na jeźdźca; twardy członek wprowadza do pochwy; na chwilę przed sygnalizowanym wytryskiem, wyjmuje członek z pochwy, uciska jak w poprzednim ćwiczeniu; czeka, aż minie podniecenie partnera i powtarza ćwiczenie.

Celem tego ćwiczenia jest nauka kontrolowania wytrysku podczas stosunku.

Farmakoterapia. Jedną z metod leczenia przedwczesnego wytrysku jest farmakoterapia. Lek dobiera lekarz po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem. Medykament musi być bezpieczny i skuteczny. Powinien działać szybko i na żądanie. Nie może zaburzać spontaniczności aktu seksualnego. Najpopularniejszą, najlepiej sprawdzoną i najczęściej proponowaną pacjentom substancją jest dapoksetyna. Moment wytrysku nie zależy od sprawności członka, ale od tego, co dzieje się w mózgu mężczyzny, a konkretnie od wydzielania się w nim neuroprzekaźnika – serotoniny. Serotonina opóźnia wytrysk. Jeśli jest jej zbyt mało lub uwalnia się zbyt wolno, wytrysk ulega przyspieszeniu. Dapoksetyna reguluje wydzielanie serotoniny, tym samym moment pojawienia się wytrysku.

Jeśli przedwczesny wytrysk jest skutkiem zbyt dużego stresu, specjaliści proponują delikatne środki rozluźniające lub uspokajające. W niektórych przypadkach proponują miejscowe środki znieczulające.

Leczenie chirurgiczne. W rzadkich i uzasadnionych przypadkach, przedwczesny wytrysk leczony jest chirurgicznie.

Kilka słów do pań. Drogie panie! Seks z mężczyzną z tendencją do wczesnego wytrysku nie jest w pełni satysfakcjonujący i przyjemny. To fakt! Faktu tego nie zmienicie utyskując i narzekając ciągle na problem. Najgorsze, co możecie zrobić, to wyśmiewanie partnera i porównywanie go z innymi. A najlepsze? Najlepsze, to akceptacja, zrozumienie oraz poważna i rzeczowa rozmowa prowadząca do konkretnych działań.

Większość mężczyzn wstydzi się wszelkich chorób i niedomagań. Jeszcze bardziej wstydzi się zaburzeń seksualnych. Jeśli tak jest, tłumaczcie im, że jeśli nie chcą leczyć się dla siebie, to niech zrobią to dla was! Nie macie prawa do ośmieszania ich i poniżania z powodu takiej czy innej dolegliwości. Macie jednak prawo oczekiwać konkretnych działań w kierunku zmiany sytuacji na lepsze!

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *