Jak wazektomia wpływa na erekcję?

Wazetkomia a problemy z erekcją

Wazektomia to metoda antykoncepcji dla mężczyzn, która polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów. Skutkiem wykonania tego zabiegu jest przerwanie transportu plemników do ejakulatu, czyli spermy. W poniższym artykule znajdą Państwo informacje na temat tego, jak wazektomia wpływa na erekcję oraz na inne zachowania seksualne. Zapraszamy do zapoznania się z treścią opracowania.

Na czym polega zabieg wazektomii?

Wazektomia to zabieg podwiązania nasieniowodów, który polega na przecięciu nasieniowodów oraz zamknięciu ujść kanałów. W ten sposób zablokowana zostaje droga przepływu plemników. Zabieg trwa kilkanaście minut, a samo wykonanie ogranicza się do kilku nakłuć i nacięć skóry. Wykonanie zabiegu wazektomii daje 99,99% gwarancję bezpłodności. Po wykonaniu zabiegu należy stosować się do specjalnych zaleceń, z których najważniejszym jest zrezygnowanie z współżycia aż do momentu zagojenia się ran. Okres ten wynosi około jeden tydzień. Do całkowitego oczyszczenia nasieniowodów z plemników potrzebny jest czas. Plemniki mogą utrzymywać się przez okres 3 miesięcy lub 20 ejakulacji. W tym czasie zaleca się stosowanie innych form antykoncepcji. Aby mieć gwarancję bezpłodności wykonuje się zabieg morfologii nasienia. 

Jak wazektomia wpływa na zachowania seksualne?

Wykonanie zabiegu podwiązania nasieniowodów nie zmniejsza popędu płciowego. Wazektomia nie wpływa także na erekcję i ejakulację, ponieważ nie ingeruje ona w dotychczasowy przebieg naczyń i nerwów. Jedyną różnicą jest brak obecności plemników w spermie, jednak nie oznacza to, że nie są one produkowane. Niewykorzystane plemniki są resorbowane przez pozostałe, co jest normalnym zjawiskiem, np. podczas celibatu. Wazektomia nie wpływa więc na objętość ejakulatu, jego kolor, zapach czy spójność. Zabieg ten nie wpływa także na zmniejszenie męskości, ponieważ organizm otrzymują taką samą ilość hormonów. Nie zmienia się barwa głosu, a broda oraz zarost rosną w takim samym tempie jak przed zabiegiem.  

Wazektomia a erekcja

Warto zwrócić uwagę na to, że osoba która miała problemy z potencją i zdecydowała się na przeprowadzenie zabiegu wazektomii, wciąż nie będzie mogła cieszyć się z bezproblemowego osiągnięcia i utrzymania wzwodu. Problemy z erekcją mogą wystąpić także ze strachu, stresu i tym podobnych emocji. Po zabiegu podwiązania nasieniowodów można natomiast stosować środki na potencję takie jak Viagra czy Kamagra. Wykonanie zabiegu wazektomii nie oznacza, że wzmocnienie potencji nie będzie możliwe. Leki na potencję będą działać na takiej samej zasadzie, jak przed wazektomią. Co ważne, leki te nie powodują komplikacji po zabiegu oraz nie zwiększają prawdopodobieństwa zapłodnienia kobiety. Są to bezpieczne sposoby na osiągnięcie oraz wzmocnienie erekcji, które można stosować także po zabiegu podwiązania nasieniowodów.

Wazektomia to jedna z metod antykoncepcji, która wykazuje prawie stuprocentową skuteczność. Zabieg ten nie wpływa na zachowania seksualne, a przede wszystkim na osiągnięcie erekcji i ejakulacji. Wielu pacjentów podkreśla to, że po podwiązaniu nasieniowodów mogą w pełni poświęcić się odczuwaniu przyjemności z seksu, ponieważ nie grozi im ryzyko zapłodnienia.

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Vote count: 1

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *