Co to jest karezza i dlaczego warto ją praktykować?

Karezza, czyli stosunek powstrzymany, to forma uprawiania seksu, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Warto jednak wiedzieć o tym, iż nie karezzy nie wolno mylić ze stosunkiem przerywanym, który polega na wyciągnięciu penisa z pochwy chwilę przed ejakulacją. Podstawowym celem karezzy jest wydłużenie intymnego zbliżenia z partnerką. Dzięki tej formie uprawiania seksu partnerzy przez długi czas są bardzo silnie pobudzeni seksualnie. Istota karezzy polega na tym, aby powstrzymać się od wytrysku nasienia. Sporo osób zastanawia się, w jaki sposób należy uprawiać karezzę. Jakie skutki wywołuje karezza dla relacji pomiędzy partnerami? Na to oraz wiele innych pytań odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Karezza – co to jest? 

Karezza w dosłownym tłumaczeniu oznacza “pieszczoty”. Jest to określenie dla takiego seksu, w którym mężczyzna powstrzymuje się od osiągnięcia orgazmu. Karezzę zalicza się do popularnych, tantrycznych form kontrolowania zjawiska ejakulacji. Osoby stosujące karezzę nie osiągają satysfakcji seksualnej poprzez wytrysk, tylko przez jak najdłuższe trwanie stanu podniecenia towarzyszącego uprawianiu seksu. 

Czy Karezza wywołuje jakieś pozytywne skutki dla organizmu? Specjaliści zgodnie podkreślają, iż tak. Jak to możliwe? Mianowicie: dzięki Karezzie możliwe jest utrzymanie równowagi hormonalnej – inaczej niż ma to miejsce w przypadku intymnych igraszek zakończonych ejakulacją. Karezza nie sprawia, że dochodzi do wahań stężenia dopaminy w organizmie, co następuje zawsze po osiągnięciu orgazmu. U osób stosujących karezzę hormon ten utrzymuje się na stabilnym, wysokim poziomie i nie dochodzi do jego znacznego obniżenia zaraz po zakończeniu stosunku. W ten sposób człowiek nie uzależnia się od skoków dopaminy. 

Jak uprawiać seks w stylu karezza? 

Niektóry może wydawać się, iż uprawianie seksu w myśl zasady karezza jest trudne. W rzeczywistości nie jest to trudne. Podstawowa zasada karezzy polega na tym, iż zamiast dynamizmu oraz chęci osiągnięcia orgazmu należy stosować bardzo powolne pieszczoty. W ten sposób będzie można zminimalizować ryzyko wystąpienia wytrysku. Pary, które decydują się na zastosowanie karezzy w sypialni, muszą wspólnie wypracować optymalne techniki uprawiania seksu. Wsłuchiwanie się we własne ciała jest tutaj absolutnym priorytetem. 

Karezza to sztuka uprawiania seksu oraz utrzymywania stanu erekcji bez uzyskania ejakulacji. Panowie mogą pozostawać we wnętrzu swych partnerek wykonując bardzo niewielkie ruchy, dzięki którym wzwód będzie utrzymany. Zamiast szybkiej, energicznej penetracji pochwy, trzeba postawić na delikatne, powolne pieszczoty oraz bliskość ciał.

Warto wiedzieć, iż w karezzie bardzo istotną rolę pełni kobieta. To ona nadaje powolny rytm stosunku przez zaciskanie mięśni Kegla podczas penetracji oraz powolne ruchy bioder. Jeżeli okaże się, że mężczyzna jest bardzo bliski uzyskania orgazmu, konieczne będzie przerwanie penetracji. Wtedy kobieta może zająć się pobudzaniem innych sfer erogennych na ciele mężczyzny. W ten sposób pożądanie pomiędzy kochankami w dalszym ciągu będzie utrzymywało się na bardzo wysokim poziomie, a jednocześnie nie nastąpi wytrysk. 

O czym należy pamiętać uprawiając karezzę? 

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z karezzą, mogą ją stosować najpierw przez okres około 30 minut. Wraz ze wzrostem doświadczenia obu partnerów czas ten może ulegać wydłużenia. Co ważne, specjaliści nie wyróżniają jednej techniki, której zawsze trzeba się trzymać podczas uprawiania seksu w tej formie. 

Karezza polega przede wszystkim na umiejętności wsłuchiwania się we własne ciała z jednoczesnym powstrzymywaniem się mężczyzny od uzyskania orgazmu. Od sfery fizyczności znacznie ważniejsza jest tutaj więź emocjonalna, która łączy kochanków. Obie połówki muszą kierować się tym, aby zapewnić sobie wzajemnie jak największe podniecenie. Jeżeli mężczyzna stosujący karezzę boryka się z problemami ze wzwodem, może wspomóc się wysoce skutecznymi tabletkami na potencję, takimi jak Kamagra bądź Viagra. 

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *