Zespół Kehrera (choroba wdowia) – jak stanąć na wysokości zadania?

Okazuje się, że nie tylko mężczyźni mają problemy w łóżku. Są zaburzenia, które występują tylko i wyłącznie u kobiet. Należy do nich zespół Kehrera zwany ”chorobą wdowią” i ”zespołem pięciu objawów”. Występowanie tego zaburzenia powoduje bark zaspokojenia seksualnego, pomimo że nie ma zbyt wysokiego libido, a jej potrzeby seksualne uznawane są za prawidłowe.

Jakie są przyczyny zespołu Kehrera?

Choroba wdowia wzięła swoją nazwę od faktu, że jest ona charakterystyczna dla kobiet w każdym wieku, również (a może zwłaszcza) dla samotnych kobiet w średnim wieku, które nie współżyją. Choroba dotyka także młode kobiety, które dopiero rozpoczynają współżycie seksualne oraz dojrzałe, które doskonale znają swoje potrzeby i nadal są aktywne seksualnie.

Zespół Kehrera jest konsekwencją braku satysfakcji seksualnej. Odczuwanie pobudzenia seksualnego i niemożność jego zaspokojenia powoduje szereg objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie. Te zaś wpływają na występowanie emocji, niejednokrotnie tłumionych i/lub ukrywanych. Warto pochylić się nad tym tematem, gdyż zespół Kehrera należy do skomplikowanych w leczeniu przypadłości i wymaga terapii obu partnerów, jeżeli problem występuje w związku.

Kiedy zespół Kehrera może się ujawnić?

Jak zostało wspomniane, zespół Kehrera;to choroba charakterystyczna dla kobiet. Jej objawy ujawniają się z następujących powodów:

  • temperament seksualny jest wyższy od temperamentu seksualnego ich partnera;
  • brak osiągania orgazmu, a więc niemożność rozładowania napięcia seksualnego;
  • długi czas braku współżycia seksualnego (rozłąka lub rozstanie z partnerem);
  • kobieta traktowana jest w sposób przedmiotowy – jest tylko narzędziem do zaspokojenia partnera, a jej potrzeby są pomijane;
  • brak aktywności seksualnej w związku z powodu konfliktu z partnerem i jego następstw emocjonalnych;
  • dysfunkcje seksualne mężczyzny (np. problem z osiągnięciem erekcji, przedwczesny wytrysk);
  • występowanie u kobiety kompleksów, które pomimo odczuwania popędu seksualnego nie pozwalają na współżycie;

Objawy zespołu Kehrera

Fazy choroby wdowiej dzieli się na dwie grupy opisane według źródeł występowania.

Faza pierwsza to objawy związane z zachowaniem kobiety. Opisuje je szereg niecharakterystycznych zachowań, wiązanych najczęściej z PMS lub innymi wahaniami w gospodarce hormonalnej. Należą do nich wahania nastroju, rozdrażnienia, nadmierne pobudzenia, problemy z kontrolowaniem emocji, wybuchy gniewu. Są to jednak objawy o większej intensywności niż zwykle.

Faza druga dotyczy już objawów somatycznych, takich jak bóle podbrzusza czy pleców w części krzyżowej, hemoroidy, żylaki warg okolic intymnych i naczyń miednicy mniejszej, tkliwość, swędzenie stref intymnych, upławy, skurcze macicy, zmniejszone wydzielanie śluzu, nieregularne cykle miesiączkowe.

Jak sobie z tym poradzić?

Mężczyźni z problemem w łóżku radzą sobie często za pomocą Viagry czy Kamagry – są to środki skuteczne w przypadku problemów z potencją. W przypadku kobiet wymagana jest terapia psychologiczna, której działanie przyniesie skutki znacznie później niż 15 minut po zażyciu tabletki. Nie ma złotej rady na tę przypadłość. Nie zaszkodzi seria szczerych rozmów z partnerem, jednak lepiej sprawdzi się tu po prostu wizyta u specjalisty. Przeczytaj także o problemach mężczyzn na przykład takich jak zapalenie prostaty a erekcja, czy niekontrolowane wzwody.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *