Wpływ choroby nerek na męską potencję

Spadek funkcji erekcji u mężczyzny może nastąpić pod wpływem ogromnej liczby czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Może to być ciągły stres, zmiany związane z wiekiem, infekcje przenoszone drogą płciową i urazy, ale nikt nie myśli o wpływie choroby nerek na męską potencję. Dla większości mężczyzn związek między impotencją a nerkami może wydawać się mityczny, ale eksperci od dawna stwierdzili, że istnieje między nimi ścisły związek.

Funkcje narządów w męskim organizmie

Ciało ludzkie ma główne narządy i są też pomocnicze. Nerki są jednym z najważniejszych mechanizmów, ponieważ przez całą dobę oczyszcza organizm ze szkodliwych i toksycznych substancji. Najmniejsza awaria systemu wywołuje reakcję łańcuchową, która wpływa na wszystkie narządy. Nerki wytwarzają również pewne hormony, które są w stanie kontrolować procesy metaboliczne w organizmie.

Związek między nerkami a erekcją

Wpływ nerek na potencję to jedno z najczęściej zadawanych pytań u mężczyzn, u których występuje osłabienie funkcji seksualnych, a jednocześnie są leczeni z powodu chorób tego narządu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są to zupełnie inne układy narządów i nie mogą one na sobie wzajemnie zależeć, ale w rzeczywistości tak nie jest.

Zakłócenia w pracy układu wydalniczego mogą wywołać nie tylko zaburzenia erekcji, ale także bezpłodność z całkowitą niemożnością odbycia stosunku płciowego. Kontynuując rozważanie tematu, czy nerki mogą wpływać na potencję, należy wspomnieć o tym, że głównymi koordynatorami pożądania seksualnego jest hormon testosteron i niezakłócone połączenie zakończeń nerwowych prącia i komórek mózgowych.

Odpowiadając na pytanie, jak nerki wpływają na potencję, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że przewlekłe i zapalne choroby narządów zmniejszają tempo produkcji męskiego hormonu płciowego, a także zakłócają pracę ośrodków nerwowych, które znajdują się w narządach miednicy. Z powodu stagnacji przepływ krwi w okolicy pachwiny spowalnia, a mężczyzna nie odczuwa erekcji. Również pod wpływem pewnych chorób pojawia się senność, osłabienie, które zmniejszają samo pożądanie seksualne i powodują, że stosunek seksualny nie jest tak odpowiedni w danej sytuacji.

Choroby, które mogą wpływać na erekcję mężczyzny

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele chorób nerek, które mogą wpływać na życie seksualne mężczyzny?

  • Niewydolność nerek
  • Ostry zespół nerczycowy
  • Zakaźne zmiany i stany zapalne
  • Uraz narządu.

Osobno warto zwrócić uwagę na wpływ kamicy moczowej na potencję. W przeciwieństwie do powyższych chorób patologia ta wpływa na układ płciowy w zupełnie inny sposób.Tak, więc kamienie nerkowe wpływają na potencję poprzez blokowanie dróg moczowych, a mocz ulega stagnacji, w wyniku, czego rozwija się proces zapalny, który jest prowokatorem zapalenia pęcherza moczowego i zapalenia cewki moczowej. Choroby te z kolei bez odpowiedniego leczenia powodują stany zapalne gruczołu krokowego, a w efekcie problemy z erekcją.

Skuteczne sposoby rozwiązania problemu

Najprostszą i można powiedzieć, że nieszkodliwą opcją są naturalne środki lecznicze zalecane przez medycynę alternatywną. Oczywiście efektu z nich nie da się uzyskać od razu, niemniej jednak nastąpi to bez żadnych konsekwencji. Uzdrowiciele taoistyczni twierdzą, że problemy z erekcją spowodowane zaburzeniami czynności nerek można skorygować za pomocą tylko jednego ćwiczenia. Mężczyzna powinien opróżniać pęcherz, stojąc na palcach z prostymi plecami i napiętym brzuchem. Jednocześnie musi oddychać równomiernie i powoli. Według danych badawczych ponad połowa mężczyzn, którzy testowali metodę, była zadowolona z wyniku.

Sprawdzone środki farmakologiczne na potencję przy schorzeniach nerek

Przy schorzeniach nerek, mężczyźni powinni udać się na konsultację do lekarza, który będzie w stanie określić, który z leków na potencję będzie w danym przypadku wskazany. Najbardziej skutecznymi lekami są tabletki Viagra lub ich odpowiednik Kamagra, oparte na takiej substancji aktywnej jak sildenafil. Zadaniem tego składnika jest usprawnienie wpływu tlenki azotu na mięśnie gładkie penisa i wywołanie erekcji.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *