Tymczasowe a przewlekłe zaburzenia erekcji – różnice

Różnice między tymczasowymi a przewlekłymi zaburzeniami erekcji

Nie da się ukryć, że problemy z erekcją w dzisiejszych czasach są bardzo powszechne zarówno w naszym kraju, jak i za granicą. Właściwie prawie każdy mężczyzna w swoim życiu przynajmniej raz zazna takiego zaburzenia podczas seksu. Często mamy do czynienia z problemami w rozróżnieniu tymczasowego i przewlekłego zaburzenia. Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji? Czym różnią się przewlekłe i tymczasowe zaburzenia? W jaki sposób je leczyć? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń erekcji?

Przyczyn zaburzeń erekcji może być naprawdę dużo, zaczynając od niezdrowego trybu życia, poprzez problemy typowo biologiczne, kończąc na tych psychologicznych. Kiedy mężczyzna ma problem z osiągnięciem i utrzymaniem twardego penisa, powinien zastanowić się, co jadł i pił przed stosunkiem. Być może to właśnie któraś z wcześniejszych czynności mogła wywołać tego typu reakcję? Warto przeanalizować całą sytuację, wziąć pod uwagę rzeczy, które powtarzają się regularnie w sytuacjach, gdy pojawiają się problemy ze wzwodem. Należy unikać niektórych czynników, gdyż może okazać się, że to właśnie one są przyczyną naszych problemów. Wśród nich z pewnością możemy wyróżnić regularne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, spożywanie używek i dopalaczy, jak chociażby sterydy anaboliczne. Przyczyną zaburzeń może być również zmęczenie, spowodowane małą ilością snu, stres, a także spożycie obfitego, obszernego posiłku przed stosunkiem. Są to przede wszystkim czynniki, które możemy w łatwy sposób wyeliminować. Warto także wspomnieć o codziennej masturbacji i uprawianiu seksu, bowiem jeśli zdarza się to regularnie, organizm często nie ma możliwości zregenerowania się. Nie zapominajmy o czynnikach psychologicznych, związanych z chęcią zaimponowania drugiej stronie.

Tymczasowe i przewlekłe zaburzenia erekcji- czym się różnią?

Główną różnicą jest oczywiście czas występowania owych problemów, a także ich podłoże. Jeśli mężczyzna ma do czynienia z przewlekłymi zaburzeniami, z reguły towarzyszą mu problemy chorobowe. Przykładowo mogą to być problemy związane z cukrzycą, z ciśnieniem krwi lub jakakolwiek inna choroba, która w dużym lub mniejszym stopniu utrudnia przepływ krwi. W takich przypadkach przyczyną mogą być także zaburzenia psychologiczne. Najczęstsze z nich to depresja, która powoduje zamknięcie się w sobie. Inaczej wygląda to w przypadku tymczasowych zaburzeń. Znalezienie przyczyny jest wówczas znacznie trudniejsze, bowiem czynnikiem może być chociażby stres czy zmęczenie. Warto wziąć pod uwagę także alkohol. Jednak są to pomimo wszystko problemy, które pojawiają się sporadycznie, co jest ogromną różnicą w stosunku do przewlekłych zaburzeń z erekcją.

Leczenie przewlekłych i tymczasowych zaburzeń erekcji

Często skutecznym sposobem na leczenie może okazać się uprawianie sportu, zmiana nawyków żywieniowych, a także zorganizowanie mniej stresującego trybu życia. W większości przypadków skuteczne okażą się odpowiednie medykamenty. Są to przykładowo Viagra, Kamagra. Z pewnością w skuteczny sposób poradzą sobie przewlekłymi zaburzeniami. Inne popularne “wspomagacze” to m.in. Cialis, Valif, Levitra, które także w błyskawicznym tempie mogą spowodować zastopowanie problemów z erekcją. Najtrudniej poradzić sobie w sytuacji zaburzeń z natury psychologicznej. Warto wówczas wybrać się do lekarza, w celu wykonania niezbędnych badań i przepisania skutecznych środków farmakologicznych.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *