Suplementy diety na masę – czy podnoszą poziom testosteronu?

Doskonale wyrzeźbiona sylwetka to marzenie niejednego mężczyzny. Nie każdy jednak może pochwalić się pokaźnymi mięśniami. Aby uzyskać oczekiwany efekt, musisz najpierw zbudować masę mięśniową. Suplementy diety na masę nie tylko wspierają rozbudowę tkanki mięśniowej, ale też m.in. podnoszą poziom testosteronu.

Czym są suplementy diety na masę

Na początku jasno ustalmy – suplementy diety na masę mięśniową nie mają nic wspólnego z niebezpiecznymi sterydami anabolicznymi. Wprawdzie zarówno pierwszy, jak i drugi typ produktów ma ten sam cel – pomóc zbudować atrakcyjną sylwetkę – jednak ich działanie jest zupełnie inne.


Dostępne w aptekach i drogeriach suplementy diety na masę, np. Testolan, Mass Extreme czy Nutrigo Lab Mass, zawierają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Ich działanie polega na wspieraniu organizmu w rozbudowie tkanki mięśniowej – zwiększenia zarówno ilości, jak i objętości komórek. Prawidłowo dawkowane nie wywołują efektów ubocznych. Poza tym w naturalny sposób dodają energii do regularnych treningów. Uznawane są za skuteczne, jednak wymagają przynajmniej kilkumiesięcznego stosowania.


Sterydy anaboliczne z kolei przyśpieszają dzielenie się komórek tworzących określone tkanki. Tak naprawdę występują one w organizmie naturalnie. Na przykład sterydem anabolicznym jest testosteron. Wysoki poziom tego męskiego hormonu płciowego w organizmie wpływa na typowo męską budową ciała – szeroką klatkę piersiową, duże mięśnie itp. Niestety, o ile testosteron sam w sobie działa naturalnie, o tyle dostępne na czarnym rynku anaboliki pomagają tylko pozornie. Na dłuższą metę szkodzą, a ich odstawienie powoduje poważne problemy, m.in. niedobór testosteronu.

Niedobór testosteronu

Nie wszystkie suplementy diety na masę podnoszą poziom testosteronu. Jeśli więc szukasz produktu, który wesprze twój organizm pod tym względem, zwróć uwagę na skład. Podstawowym pierwiastkiem biorącym udział w produkcji testosteronu jest cynk.


A może zmagasz się z problemami z potencją, wypróbowałeś już wiele różnych suplementów i żaden nie przyniósł spodziewanej poprawy? Być może problem nie leży w zbyt niskim poziomie testosteronu. Najlepiej powiedz o tym swojemu lekarzowi. Zdecydowanie większą skuteczność w leczeniu zaburzeń erekcji wykazują leki na potencję, np. Kamagra czy Viagra. Konieczne jest też określenie przyczyny problemu i rozpoczęcie odpowiednio ukierunkowanego leczenia.

Testosteron na budowa masy mięśniowej

Poszukując suplementów diety na masę podnoszących poziom testosteronu pamiętaj, iż produkcję tego hormonu można pobudzać także w naturalny sposób. Jednym z przyjemniejszych, choć wymagających nieco motywacji, jest aktywność fizyczna. Oprócz podstawowych ćwiczeń kardio, postaw też na trening siłowy – martwy ciąg, podciąganie, przysiady itp.


Duże znaczenie ma również odpowiednia dieta, bogata w produkty obfitujące w cynk. Postaw na chude mięso, ryby, ostrygi, jaja, orzechy, cebulę, czosnek, otręby pszenne, kiełki pszenicy itp. Nie może ich zabraknąć w twojej diecie! W ten sposób naturalnie wspomożesz swój organizm w zwiększeniu produkcji najważniejszego męskiego hormonu płciowego!

Czy ten post był pomocny?

4.8 / 5. Vote count: 10

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *