Sprawdzone sposoby na dłuższy seks!

Kiedy seks jest za krótki? Wtedy, gdy nie przynosi satysfakcji przynajmniej jednej ze stron i kończy się wbrew woli mężczyzny. Przedwczesny wytrysk to problem panów w różnym wieku. Na szczęście są na niego skuteczne sposoby!

Ile powinien trwać seks

Według badań przeprowadzonych przez amerykańskiego urologa i seksuologa dra Harry’ego Fischa, niemal co drugiemu mężczyźnie wystarczy zaledwie 2 minuty, bo osiągnąć satysfakcję seksualną. Nic dziwnego, że badania z lat 40’ XX-go wieku wykazały… właśnie taką średnią długość stosunku! Dziś mamy znacznie większą świadomość potrzeb seksualnych kobiet. Większość pań potrzebuje przynajmniej kilka minut więcej, by osiągnąć orgazm i uznać zbliżenie za satysfakcjonujące.


Statystyki dotyczące długości stosunków różnią się w różnych częściach świata. Mieszczą się jednak w granicach 7-12 minut. Najlepiej od razu włożyć między bajki mit, że czym dłuższy seks, tym lepszy. Przedłużająca się przyjemność może zmęczyć, sfrustrować i obniżyć doznania. Seks powinien trwać tyle, by obie strony czerpały z niego szczerą satysfakcję. Dla jednej pary będzie to 5 minut, dla innej 15. Wiele zależy też od okoliczności – szybki „numerek” przed pracą może dać partnerom tyle samo radości, co długie baraszkowanie w łóżku sobotniego wieczoru.

Kiedy seks jest za krótki

O zbyt krótkim stosunku mówimy wtedy, gdy kończy się, zanim obie strony osiągną satysfakcję seksualną. Przedwczesny wytrysk jest problemem głównie dlatego, że mężczyzna nie jest w stanie go powstrzymać. Seks może też skończyć się za wcześnie przez różnego rodzaju zaburzenia erekcji, np. wzwód zanikający podczas stosunku.


Aby wydłużyć czas zbliżeń, wcale nie trzeba poznawać tajnych technik skrywanych w komnatach mnichów tybetańskich. Podstawa to zadbanie o zdrowie i kondycję fizyczną. Problemy ze wzwodem często mają swoje źródło w złej diecie, braku ruchu i otyłości. Źle na męską potencję wpływa też stres, palenie papierosów i alkohol. Ćwiczenia cardio pomagają kontrolować oddech podczas stosunku, a to zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia przedwczesnego wytrysku.

Sprawdzone sposoby na dłuższy seks

Jeśli pomimo dbania o zdrowie wciąż masz problemy z przedwczesnym wytryskiem, wypróbuj poniższe sposoby:


Trening mięśni Kegla – to te mięśnie, którymi zatrzymujesz strumień moczu. Wystarczy napinać je na co najmniej 10 sekund i rozluźnić na kolejne 10. Wykonuj 3 serie takich ćwiczeń każdego dnia, a szybko odczujesz poprawę kontroli nad momentem wytrysku!


Używaj prezerwatywy – mechaniczne zabezpieczenie obniża intensywność doznań. Niektóre zawierają lukrykanty opóźniające wytrysk. Jeśli nie możesz stosować prezerwatyw, wybierz środki znieczulające w spray’u.


Zgłoś się do lekarza – nie tylko dlatego, że może on przepisać leki na potencję zawierające sildenafil, np. Kamagrę czy Cialis. Lekarz najlepiej rozpozna przyczynę problemu, a w razie potrzeby wypisze skierowanie na odpowiednie badania. Czasem przedwczesny wytrysk ma podłoże psychogenne – wtedy konieczna okaże się pomoc seksuologa. Na wizytę można przyjść samemu lub z partnerką.

Czy ten post był pomocny?

4.8 / 5. Vote count: 10

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *