Prącie pogrążone – przyczyny, leczenie i wpływ na potencję

Prącie pogrążone a potencja

Wrodzone i nabyte wady zewnętrznych narządów płciowych to stosunkowo częste zjawisko. Jest to pewien temat tabu, bowiem mężczyźni niechętnie o tym rozmawiają, a czasem nawet unikają leczenia, co jest oczywiście skrajnie nieodpowiedzialne. Jedną z wad jest prącie pogrążone, które jest mało powszechne. Czym ono dokładnie jest? Jakie przyczyny możemy wyróżnić? W jaki sposób wyleczyć prącie pogrążone? Jaki może to mieć wpływ na potencję? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Czym dokładnie jest prącie pogrążone?

Próbując zdefiniować prącie pogrążone moglibyśmy stwierdzić, że jest to pewna nabyta lub wrodzona wada, która dotyczy wewnętrznych narządów płciowych mężczyzny. W jaki sposób wygląda to w praktyce? Penis pomimo tego, że prawidłowo się wykształcił, to jest schowany w okolicach spojenia łonowego w warstwie tłuszczu. W takich sytuacjach prącie wydaje się być stosunkowo małe i niekiedy przypomina kobiece narządy. Pomimo wszystko, żołądź, a także trzon, są prawidłowo rozwinięte. Oznacza to, że posiadają odpowiednie rozmiary, to znaczy takie, jakie znajdują się w granicach normy, w danym wieku. W przypadku małych chłopców jest to oczywiście wada wrodzona, jeśli jednak tego typu problemy pojawiają się później, np. w wieku nastoletnim, wówczas mamy do czynienia z wadą nabytą. Jest to dość rzadka wada, jednak w praktyce na tego typu dysfunkcję cierpi zdecydowanie więcej osób, niż ukazują to statystyki. 

Przyczyny tego typu dysfunkcji

Warto znać przyczyny tego typu dysfunkcji, aby można było się jej wystrzegać. W przypadku małych chłopców jest to wada wrodzona i niestety nie da się temu przeciwdziałać. Jednakże do tego typu zjawisk coraz częściej dochodzi także u osób dorosłych. Jedną z przyczyn może być otyłość. Często nie dbamy o wygląd naszego ciała, nie przywiązujemy do tego żadnej uwagi. Jest to jednak niezwykle ważne chociażby ze względów zdrowotnych, efekt wizualny jest tylko skutkiem ubocznym. Inną przyczyną może być obrzezanie, a także obrzęk limfatyczny. Jest to pewien obrzęk wokół moszny, który to spowodowany jest tym, że gromadzi się płyn limfatyczny. Warto także zwrócić uwagę na sklerotyczno-zanikowe zmiany na żołędzi.

Leczenie prącia pogrążonego

W przypadku małych osobników, tego typu problem z reguły ustępuje samoistnie. W innych przypadkach nie obędzie się bez działań operacyjnych. Na czym one polegają? Przede wszystkim uwalniane jest prącie po to, aby przemieścić go nad powierzchnią skóry. Nieprawidłowe przyczepy powięzi głębokiej zostają wycięte, a nadmiar tłuszczu usuwany. Dodatkowo następuje plastyka powierzchni brzusznej prącia i wędzidełka. Zanim ktoś zdecyduje się na tego typu zabieg, zaleca się utracić wagę choć w małym stopniu. Wówczas minimalizowane jest ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji zarówno w trakcie trwania operacji, jak i po niej. 

Prącie pogrążone a potencja

Należy pamiętać o tym, że prącie pogrążone może mieć negatywny wpływ na występowanie potencji u mężczyzn. Jednym ze sposobów na korzystne rozwiązanie tego problemu może okazać się poddanie operacji. Warto wypróbować odpowiednie leki na potencję, jak chociażby Viagra i Kamagra. Ich działanie jest prawie natychmiastowe i utrzymuje się stosunkowo długo. Zaleca się zażycie takich środków około godzinę przed stosunkiem. Dawkowanie w dużym stopniu zależy od danej osoby, dlatego też na początku warto kierować się zaleceniami i ewentualnie stopniowo modyfikować dawkę.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *