Pozornie błahe problemy, które mogą zniszczyć życie seksualne

Jakość życia seksualnego zależy od wielu czynników, które często są wręcz bagatelizowane. Panowie często cierpią na zaburzenia libido lub problemy z erekcją, które mogą prowadzić nie tylko do frustracji, ale również do stanów depresyjnych i problemów w związku. Jest kilka czynników, które zwiększają ryzyko zaburzeń wzwodu, a często są nawet niezauważane w natłoku codziennego życia.

Sprawność seksualna – jaki można mieć na nią wpływ?

Sprawność seksualna nie jest na stałe przypisana do mężczyzny – należy o nią w odpowiedni sposób zadbać. Wielu panów bagatelizuje kwestię swojego stylu życia, dlatego też nawet bardzo młodzi mężczyźni mogą cierpieć na zaburzenia erekcji. Większość problemów ze wzwodem wynika właśnie ze stylu życia oraz zaniedbań, które pozornie błahe, dają poważne skutki zdrowotne. Mężczyzna może mieć nie tylko niekorzystny wpływ na jakość swojej erekcji – dbanie o zdrowie, zdrowy tryb życia oraz unikanie czynników które zaburzają sprawność seksualną mogą zapewnić pełne zadowolenie z każdego zbliżenia. Warto znać czynniki, które mogą przyczyniać się do powstawania zaburzeń erekcji – wbrew pozorom nie jest to tylko wiek. Czasem wystarczy zrezygnować z przyjemności lub nieco zmienić tryb życia, by cieszyć się silną erekcją bez względu na okoliczności.

Stres

Stres jest nazywany zabójcą erekcji – przyczynia się do powstawania zaburzeń wzwodu nawet u bardzo młodych mężczyzn. Badania naukowców wskazały, że długotrwała ekspozycja na stres może mieć ogromny wpływ na zdolność do osiągania wzwodu oraz utrzymania go przez okres niezbędny do odbycia stosunku. Zarówno stres, jak i seks mają swój początek w mózgu, dlatego też mieszanka emocji nie sprzyja łóżkowym podbojom. Stres powoduje ponadto zaburzenia gospodarki hormonalnej, prowadząc do podwyższenia poziomu prolaktyny, niekorzystnego dla jakości erekcji. Warto podkreślić, że każdy mężczyzna reaguje na stres inaczej – najbardziej dotknięte są nim osoby, które mocno przeżywają każdą sytuację, której towarzyszy stresująca atmosfera.

Imprezowy styl życia

Nawet bardzo młodzi mężczyźni często skarżą się na zaburzenia erekcji – w dużej mierze dotyczy to panów, którzy chętnie imprezują. Niekorzystnie na erekcję wpływa spożywanie alkoholu, a także inne używki – palenie papierosów, zażywanie substancji psychoaktywnych. Imprezy to nie tylko zakrapiane spotkania, ale również brak odpowiedniej ilości snu i dobowego odpoczynku. Takie tryb życia nie wpływa pozytywnie na zdrowie, natomiast z czasem może prowadzić do spadku zainteresowania zbliżeniami, problemami z osiągnięciem i utrzymaniem silnej erekcji, a także obniżeniem jakości nasienia.

Nieprawidłowa dieta

Erekcja zależy w dużej mierze także od codziennej diety, która powinna być bogata w składniki mineralne oraz odpowiednio urozmaicona. Zaburzenia wzwodu może powodować nadmiar żywności mocno przetworzonej, dlatego też mężczyźni powinni zwracać uwagę na to, co jedzą na co dzień. Lekarze odradzają spożywanie produktów mocno przetworzonych, w których można znaleźć wiele chemicznych dodatków. Panowie powinni spożywać produkty bogate w magnez, cynk, potas czy witaminę E. Korzystnie na zdrowie seksualne wpływają orzechy, owoce morza, tłuste ryby czy szparagi. Właśnie dlatego produkty te uważa się za afrodyzjaki, a ich regularne włączanie do diety na pewno przyniesie pozytywne efekty.

Brak aktywności fizycznej

Poważnym problemem dzisiejszego społeczeństwa jest brak odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej lub nawet jej całkowite unikanie. W końcu wystarczy wsiąść w samochód lub komunikację miejską, by wygodnie poruszać się do pracy, szkoły, na zakupy. Im mniejszy jest poziom męskiej aktywności, tym większej jest ryzyko pojawienia się problemów z erekcją. Dotyczy to w szczególności panów, którzy dodatkowo są narażeni na stres czy choroby przewlekłe – w ich przypadku wzrasta ryzyko wystąpienia problemów z libido oraz utrzymaniem erekcji. Wystarczy już 15 minut spaceru w ciągu dnia, by znacznie poprawić kondycję i przyczynić się do zachowania sprawności w łóżku.

Czy ten post był pomocny?

2.4 / 5. Vote count: 14

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *