Niebezpieczne urazy wywołujące impotencje

Impotencja wynika bardzo często z różnego typu urazów. Operacji w obszarze pęcherza oraz gruczołu krokowego, długodystansowej jazdy na rowerze czy też obrażeń po przebytych wypadkach. Wszystkie te elementy mogą prowadzić do uciążliwych dla panów zaburzeń wzwodu. To niezwykle wstydliwy problem dotykający mężczyzn, którzy chcą jak najszybciej pozbyć się swojej dysfunkcji. Aby móc przeciwdziałać impotencji, należy przede wszystkim zadbać o własne zdrowie.

Urazy prowadzące do impotencji

Urazy mogą wynikać z wielu przyczyn, niekiedy nakładających się na siebie. Dochodzi do nich między innymi w przebiegu groźnych chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie i miażdżyca. W trakcie ich przebiegu następują mikro urazy naczyń krwionośnych, także tych znajdujących się w penisie. Urazy dotykają również mężczyzn po operacjach chirurgicznych w rejonie pęcherza moczowego, gruczołu krokowego, kiedy to naruszone zostają nerwy. Impotencja może być także skutkiem uszkodzeń nerwów w rejonie miednicy, do których doszło przez wypadek samochodowy czy rowerowy. Jeśli chodzi więc o urazy wywołujące zaburzenia erekcji, można mówić o uszkodzeniach naczyń krwionośnych i nerwów w miednicy. Na erekcję wpływają także obrażenia, do których doszło przez operację miednicy. W przypadku kiedy dana osoba znalazła się na stole operacyjnym przez pęcherz, prostaty czy odbytnicę, wówczas istnieje prawdopodobieństwa powstania pewnych komplikacji. Podczas zabiegu lekarz może niechcący naruszyć naczynia i nerwy krwionośne, od których w dużej mierze zależy prawidłowy przebieg procesu erekcji. Przyczyną impotencji jest także niekiedy sam uraz członka.

Czasem mężczyzna zostaje impotentem przez obrażenia rdzenia kręgowego. Osoby często jeżdżące na rowerze i pokonujące dalekie trasy muszą zachować szczególną ostrożność. Za przyczynę impotencji wymieniana jest również intensywna jazda na rowerze. Dochodzi do niej przez to, iż podczas jazdy następuje ucisk na narządy płciowe, przez co zostaje zaburzony przepływ krwi w narządach intymnych. Do zaburzeń wzwodu dochodzi, kiedy mężczyzna jeździ na rowerze powyżej 3 godzin tygodniowo. Nie trzeba wcale rezygnować z tej aktywności fizycznej, aby zachować łóżkową sprawność. Warto jedynie wybrać wygodne i ergonomiczne siodełko do jazdy, które nie będzie w takim stopniu uciskało obszaru intymnego. Należy pamiętać, że często za problemy z funkcjami seksualnymi odpowiada cukrzyca, guzy rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane czy zatrucie metalami ciężkimi. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest rehabilitacja seksualna, dzięki której mężczyzna będzie mógł odzyskać utracona radość i przyjemność z seksu.

Czy da się zapobiec impotencji?

Oczywiście, można podjąć odpowiednie kroki, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo impotencji. Ważne jest to, aby nie dopuścić do mikro urazów, czy też znacznych urazów wywołanych przez wypadki losowe. W ten sposób można cieszyć się przez wiele lat z udanego i bezproblemowego współżycia. Do przyczyn impotencji zalicza się w licznych przypadkach właśnie urazy i różnej maści schorzenia. Z tego względu, należy odpowiednio wcześnie zadbać o swoje zdrowie fizyczne, ale także pamiętać, jak ważne dla procesu erekcji jest zdrowie psychiczne mężczyzny. Warto przede wszystkim pamiętać o zdrowej diecie, odpowiedniej dawce ruchu i właściwej higienie pracy, aby uniknąć uciążliwych problemów. Każdy chyba wie, że o wiele łatwiej zapobiegać, aniżeli leczyć. Profilaktyka odgrywa tutaj ważną kwestię, chcąc być cały czas aktywnym seksualnie.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Nie zawsze to właśnie uraz odpowiada za problemy z erekcją. Niekiedy źródłem kłopotów jest stan emocjonalny mężczyzny. Erekcja może okazać się niemożliwa przez odczuwane przez niego lęki czy kompleksy. Niektórzy panowie obawiają się tego, że nie zadowolą partnerkę, czy też doprowadzą do jej zapłodnienia. Tak samo, jak i panie, często borykają się z pewnymi kompleksami. Towarzyszy im także silny stres, który odbija się negatywnie na życiu intymnym. Dla potencji ważne jest zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, a więc powinno się to wziąć pod uwagę.

Czy ten post był pomocny?

2 / 5. Vote count: 8

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *