Nie dbasz o dietę? Możesz mieć problemy z erekcją!

Nawet młody i atrakcyjny mężczyzna może mieć kłopoty z potencją, jeśli głównym składnikiem jego diety są fast-foody i inne „śmieciowe” jedzenie. Sprawdź, jakie produkty włączyć do codziennego jadłospisu, aby skutecznie poprawić swoją sprawność seksualną.

To, co jemy, ma ogromny wpływ na nasz organizm – pozytywny lub negatywny. Tym, co przy złej diecie zauważamy jako pierwsze, zwykle jest niechciany przyrost masy ciała. Choć piwny brzuszek może być przez niektórych mężczyzn uznawany za powód do „dumy”, większość jednak wcale nie cieszy się z dodatkowych okrągłości. Niestety, nieatrakcyjna sylwetka to tylko wierzchołek góry lodowej. Zła dieta prędzej czy później bowiem przyczyni się do problemów ze zdrowiem.

Wpływ diety na potencję

Uboga lub źle skomponowana dieta prowadzi do niedoboru składników mineralnych. Jeśli w diecie mężczyzny brakuje produktów zawierających m.in. cynk, magnez, żelazo, witaminę A, D i E, mogą pojawić się problemy z erekcją. Pośrednio bowiem niedobór tych pierwiastków i witamin prowadzi do zmniejszenia produkcji testosteronu lub tlenku azotu w organizmie mężczyzny. Rozwiązaniem okaże się wprowadzenie w diecie produktów pozytywnie wpływających na „hydraulikę” mężczyzny.


Oczywiście niedobory składników odżywczych można uzupełniać odpowiednimi suplementami. Warto jednak pamiętać, iż tego typu środki wprowadzane są do obrotu bez wymogu badania ich skuteczności. Przed przyjęciem środków na erekcję warto skonsultować się z lekarzem. Czasem okazuje się, iż przyczyną problemów z potencją nie jest zła dieta, lecz np. stres lub różnego rodzaju choroby ogólnoustrojowe. W takim wypadku lekarz może uznać za konieczne zastosowanie leków na zaburzenia erekcji, takich jak Viagra czy Kamagra.

Co jeść, by wzmocnić erekcję?

Podstawą prawidłowo skomponowanej „diety na potencję” są produkty z dużą zawartością cynku. Pierwiastek ten znajdziemy w owocach morza, ciemnym pieczywie, jajach, orzechach, otrębach, chudym mięsie, kaszy gryczanej czy wątróbce. Warto przy tym pamiętać, iż najlepiej na męską potencję wpływa cynk pochodzący z produktów zwierzęcych.


Magnez znajdziemy w nasionach i otrębach, ciemnym pieczywie, warzywach strączkowych i liściastych, natkach, kakao i orzechach. Żelazo natomiast – we wszelkiego rodzaju wątróbkach, chudym mięsie wołowym i wieprzowym, białej fasoli, żółtkach jaj, orzechach pistacjowych i rybach.


Witamina D syntezowana jest w skórze pod wpływem działania promieni słonecznych. W słonecznych i ciepłych miesiącach warto zapewnić swojemu ciału odpowiednią ilość słonecznych kąpieli. Z pożywienia natomiast witaminę tę czerpiemy w ilościach niewielkich – znajduje się w tłustych rybach morskich, jajkach, olejach roślinnych, mleku i przetworach mlecznych. Od jesieni do wiosny dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witaminy D wymaga suplementacji.


Witaminę E znajdziemy w nasionach słonecznika, orzechach laskowych i ziemnych, białej kapuście, suszonych morelach, migdałach, pomidorach i szpinaku. Natomiast witaminę A – w mleku, maśle i produktach mleczarskich, jajach i podrobach, słodkich ziemniakach, szpinaku, pomidorach, marchwi, sałacie i czerwonej papryce.


Dbanie o dobrze skomponowaną dietę nie tylko przyczyni się do poprawy męskiej sprawności seksualnej, ale też wpłynie na dobrą kondycję całego organizmu. Warto połączyć odpowiedni jadłospis z regularną aktywnością fizyczną, a także unikać używek, takich jak papierosy czy alkohol w nadmiernych ilościach.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *