Metody na bezpieczny seks

Rate this post

Seks wychodzi powoli z tematu tabu, coraz częściej urozmaica się stosunki różnymi gadżetami i nowymi elementami. Wszystko jest dla ludzi, trzeba jednak za każdym razem pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym miłość będzie bezpieczna i pełna przyjemności.

bezpieczny seks

Gdzie i jak

Coraz więcej par lubi uprawiać seks analny. Nie ma w tym nic zdrożnego, zawsze jednak ten rodzaj stosunku powinien nastąpić po seksie waginalnym. W odbycie znajduje się wiele bakterii, które mogą być niebezpieczne dla tak czułego miejsca, jakim jest pochwa. Nie ma różnicy, czy stosuje się prezerwatywę czy nie. Drobnoustroje mogą zostać przeniesione mimo takich zabezpieczeń. Nie można również zapomnieć o odpowiedniej higienie po łóżkowych igraszkach. Równie dużym problemem, który spotyka kobiety, jest suchość pochwy. Wprowadzenie członka bez odpowiedniego nawilżenia może spowodować otarcia i stany zapalne obojga partnerów. W przypadku niedostatecznej ilości wydzieliny, należy zastosować lubrykant sztuczny albo ślinę. Z tym pierwszym trzeba jednak uważać na datę ważności. Z reguły nie powinno się stosować lubrykanta po trzech miesiącach od otwarcia.

Odrobina dreszczyku

Szczególną uwagę należy przywiązać do wszelkiego rodzaju zabawek erotycznych. Korzystać należy tylko z tych, których obsługa jest nam znana. Bardzo często zdarza się, że gadżet pozbawiony jest instrukcji obsługi. Nieprawidłowe użytkowanie przyrządu może spowodować podrażnienia, a nawet urazy. Nie warto nadużywać zabawek, gdyż może mieć to poważne konsekwencje zdrowotne. Podobnie wygląda sytuacja ze stosowaniem przez mężczyzn leków na potencję, takich jak Viagra. Dawkowanie zawsze powinno być ustalone z lekarzem. Szybkie stosunki, zwłaszcza z przypadkowymi osobami, są obarczone dużym ryzykiem zajścia w niechcianą ciążę oraz zachorowania na choroby weneryczne. Obowiązkowe jest w takich przypadkach korzystanie z prezerwatywy. Drogą płciową jest przenoszony nie tylko wirus HIV, ale również wiele innych infekcji. Są jak najbardziej uleczalne, jednak kuracja może być długotrwała, kosztowna i nieprzyjemna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *