Inteligencja seksualna SQ

Inteligencją seksualną nazywa się szereg cech, które sprawiają, że dana osoba w czasie miłosnych igraszek odczuwa maksymalną przyjemność, a jednocześnie tak samo daje przyjemność partnerowi. Ilość znanych pozycji seksualnych czy partnerów nie ma żadnego znaczenia. Liczy się właściwe postrzeganie seksu i czerpanie z niego jak najwięcej.

inteligencja seksualna

Bez kompleksów

Świadomość własnych potrzeb seksualnych i potrzeb partnera jest niezwykle ważne przy wysokim poziomie tego rodzaju inteligencji. Chodzi o to, by seks nie był tematem tabu poruszanym jedynie po ciemku. O swoim ciele trzeba mówić i wskazywać partnerowi drogę, by stosunek był jak najbardziej atrakcyjny. Podobnie, trzeba umieć słuchać swojego kochanka lub kochanki. Na pewnym poziomie, rozmowy nie są już nawet potrzebne. Dana osoba dokładnie wie, jak sprawić rozkosz, słuchając i obserwując mowę ciała. W większości przypadków jest to niemożliwe przy posiadaniu kompleksów. Zakompleksienie powoduje ukrywanie się przed światłem, wstydliwość i niechęć pokazywania własnego ciała i rozmawiania o nim. Chcąc mieć wysoki poziom inteligencji seksualnej, trzeba wyzbyć się wszystkich kompleksów. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie dla kobiet.

Ciekawość seksu

Doświadczenie seksualne nie ma większego wpływu na współczynnik SQ. Osoba z krótkim stażem w kontaktach cielesnych, za to otwarta i ciekawa seksu będzie o wiele inteligentniejsza seksualnie od wyjadacza, posiadacza tysiąca partnerów, ale uprawiającego miłość w tylko jeden sposób i niechcącego poszerzyć swoich technik. Seksualny inteligent musi być otwarty na nowe doznania, chcieć się uczyć i odkrywać nowe sposoby osiągania rozkoszy. Im więcej erotycznych zabawek się używa, im ciekawszych pozycji stosuje, tym lepiej. W ramach wyjaśnienia, nie trzeba wszystkiego robić perfekcyjnie i być ars amandi w tym fachu. Liczy się chęć i zapał. W łóżku trzeba się bawić, a nie spełniać swoje obowiązki. Seks smakuje lepiej z uśmiechem na ustach. Szczerość jest podstawą udanego związku i dobrego wyniku SQ. Nie trzeba się ukrywać, jeśli stosunek nie sprawia przyjemności, albo konieczna jest Viagra do utrzymania stanu erekcji. Własnego ciała nie można się wstydzić, a otwarta rozmowa na te tematy może przynieść tylko poprawę pożycia seksualnego.

Miara inteligencji seksualnej

Samemu można spróbować określić, na jakim poziomie stoi nasza inteligencja seksualna. Jeśli czujemy, że wynik nie będzie zbyt wysoki, zawsze można zmienić ten fakt. SQ, w przeciwieństwie do standardowego IQ, można zwiększać i zmniejszać na przestrzeni swojego życia. Wskazane jest uczenie się nowych zachowań i odruchów w łóżku, słuchania partnera i rozmawiania z nim o potrzebach obojga. Dokładniejszy pomiar mogą dokonać jedynie mężczyźni, wypełniając odpowiedni formularz. Jest to spowodowane tym, że to z reguły panowie zwracają większą uwagę na to, by seks był „prawidłowy” i spełniający oczekiwania kobiet, co często ma dokładnie przeciwny skutek. Bardzo często panie mają zupełnie inny wizerunek mężczyzny, niż on sam by tego chciał.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *