Czym są chusteczki oralne?

Seks oralny jest chętnie uprawianą aktywnością seksualną. Zapewnia intensywne doznania zmysłowe, a ponadto nie jest obarczony ryzykiem zajścia w niechcianą ciążę. Trzeba jednak pamiętać, że seks oralny wiąże się jednak z możliwością zakażenia chorobą weneryczną. Chusteczki oralne zostały opracowane po to, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się schorzeniami przenoszonymi drogą płciową.

Czym jest chusteczka oralna?

Jest to cienki kawałek materiału, który służy do zakrycia pochwy albo odbytu podczas uprawiania seksu oralnego. Zdaniem takiej chusteczki jest zmniejszenie prawdopodobieństwa zakażenia się chorobą weneryczną. Takie produkty wykonywane są z lateksu albo silikonu, czyli często używanych tworzyw w produkcji gadżetów erotycznych. W naszym kraju chusteczki oralne nie są jeszcze dobrze rozpowszechnione. Większość par nie zdaje sobie sprawy, iż można zmniejszać ryzyko wiążące się z seksem oralnym, dzięki właśnie chusteczkom oralnym. Niestety wiele osób twierdzi, iż seks oralny jest całkowicie bezpieczny, w przeciwieństwie do seksu genitalnego i analnego. Jest to jednak błędne stwierdzenie, gdyż podczas jego uprawiania może dojść do zakażenia chorobami wenerycznymi. Niestety niewielka część społeczeństwa dba o bezpieczeństwo w trakcie tego rodzaju aktywności seksualnej. Nie należy nigdy bagatelizować zagrożenia wynikającego z możliwości zakażenia się chorobą weneryczną.

Przed jakimi chorobami zabezpieczają chusteczki oralne?

W trakcie uprawiania seksu oralnego można zarazić się różnymi chorobami, takimi jak:

  • HIV- czyli wirus odpowiadający za AIDS. Jest on w stanie znacząco osłabić układ odpornościowy, przez co chory jest bardziej podatny na wszelkiej maści infekcje (pasożytnicze, bakteryjne, grzybicze, wirusowe). Organizm chorego ulega więc znacznemu wyniszczeniu, a w konsekwencji tego choroba prowadzi do śmierci. Do leczenia tej choroby wykorzystuje się leki antyretrowirusowe. Niestety podczas terapii pojawia się wiele działań niepożądanych.
  • Kiła- choroba bakteryjna, za jej rozwój odpowiedzialny jest krętek blady. Kiedyś określana była jako syfilizm czy ospa miłosna. Nie leczona choroba prowadzi do utraty wzroku, degeneracji kości oraz stawów, uszkodzeń układu nerwowego, zaburzeń układu sercowo-naczyniowego, a niekiedy nawet do śmierci.
  • HPV- jest to wirus brodawczaka ludzkiego, który doprowadza do postania zmian, takich jak łagodne brodawki i kłykciny kończyste. W rzadkich przypadkach niesie ze sobą poważne konsekwencje.
  • Ziarnica weneryczna- za jej rozwój odpowiadają serotypy L1, L2, L3 Clamydia tracomatis. Objawem jaki można na początku zauważyć jest grudka w miejscu wniknięcia patogenu, nie dająca jednak dolegliwości bólowych. Potem pojawia się powiększenie węzłów chłonnych, po czym choroba doprowadza do zniszczenia naczyń limfatycznych oraz obrzęku.
  • Rzeżączka- powodują ją bakterie dwoinka rzeżączki. Schorzenie atakuje przede wszystkim drogi moczowo-płciowe. Do objawów można zaliczyć: zapalenie najądrza, zapalenie odbytu przy stosunkach analnych, zapalenie szyjki macicy, zapalenie cewki moczowej, zapalenie spojówek. Jeśli chodzi o stosunki oralne, dochodzi także do rzeżączkowego zapalenia gardła. Osoba chora zmaga się wówczas z bólem przy połykaniu, ropną wydzieliną na tylnej ścianie gardła, chrypką oraz zaczerwienieniem i obrzękiem łuków podniebiennych. Tą chorobę weneryczną leczy się przy użyciu antybiotykoterapii.

Chusteczki oralne jako profilaktyka chorób zakaźnych

Wiążące się zagrożenia ze stosunkiem oralnym, nie muszą wcale wymuszać rezygnacji z takiej aktywności seksualnej. Należy jedynie pamiętać o właściwej profilaktyce schorzeń zakaźnych, do której przydadzą się właśnie chusteczki oralne. Chusteczki nazywane są także oral dem i mają niezwykle cienką i kwadratową strukturę. Korzystając z nich, nie maleją więc doznania seksualne. Dostępne są także produkty smakowe i zapachowe. Zakupić je można w sex-shopie, jak i przez Internet. W przypadku odbywania stosunków seksualnym z różnymi partnerami należy przykładać dużą wagę do profilaktyki. Dobrze jest korzystać również z rękawiczek lateksowych podczas pieszczot dłonią.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *