Czy leki na potencję obniżają płodność?

Stosowanie leków na potencję w płodność

Organizm człowieka jest bardzo złożony i czasem trudno przewidzieć, jak zachowa się w danej sytuacji. Wielu mężczyzn boryka się z problemami związanymi z potencją. Czasami wynikają one z natury psychologicznej, a czasem są spowodowane ogólnymi predyspozycjami ciała do osiągania erekcji. Coraz więcej osób stosuje środki na potencję. Co jednak zrobić wtedy, gdy mężczyzna i jego partnerka chcą mieć dziecko? Czy stosowanie leków pozwalających wyeliminować kłopoty z utrzymaniem erekcji obniża płodność?

Leki na potencję nie szkodzą płodności!

Panowie chcący postarać się o spłodzenie potomka mogą nareszcie spać spokojnie. Naukowcy udowodnili, że stosowanie popularnych leków na potencję (Viagry oraz Kamagry) nie ma negatywnego wpływu na sprawy związane z płodnością. Substancje te są opracowywane w taki sposób, aby nie miały żadnych skutków ubocznych związanych z obniżeniem jakości nasienia lub zmniejszeniem ilości plemników znajdujących się w spermie. Prawdziwym absurdem by było tworzenie leku na potencję, który w rzeczywistości obniżałby płodność mężczyzny! Bardzo często leki są stosowane jako pomoc w staraniach o dziecko. Wielu panów ma problemy z osiągnięciem erekcji – w ich przypadku stosowanie leków na potencję okazuje się wręcz konieczne, aby móc rozpocząć starania o potomka. Jeżeli po jakimś czasie nie będzie upragnionego rezultatu, warto zastanowić się nad konsultacją z lekarzem. Najprawdopodobniej nieskuteczność podejmowanych działań wynika z problemów zdrowotnych. Być może któryś z partnerów cierpi na zburzenia płodności, więc warto jak najszybciej sprawdzić te przypuszczenia. Na pewno stosowanie leków na potencję nie wpływa negatywnie na płodność – ten czynnik można od razu wykluczyć jako potencjalnego sprawcę kłopotów ze spłodzeniem potomka. Mężczyźni mogą stosować te środki bez obawy o ich wpływ na jakość spermy lub ilość plemników, które znajdują się w nasieniu.

Skąd wziął się mit na temat tego, że leki na potencję rzekomo szkodzą płodności?

Niestety wielu oszustów próbuje wzbogacić się na ludzkiej krzywdzie – zdarza się, że produkty sprzedawane jako leki na potencję w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z wyrobem farmaceutycznym. Spora ilość mężczyzn zakupiła tabletki, które w rzeczywistości okazały się mieszaniną substancji niemających nic wspólnego z lekiem na potencję. Zdarzały się przypadki sprzedawania gipsowych tabletek pofarbowanych na niebiesko specjalną substancją. Nie trzeba być medykiem czy farmaceutą, aby domyślić się, jakie skutki mogło mieć stosowanie tego typu specyfików. Niektóre produkty miały także obniżoną zawartość substancji czynnych, przez co mogły powodować wiele niepożądanych działań ubocznych. Z tego powodu przed zakupem produktu warto upewnić się, że jest on sprzedawany przez rzetelną firmę. Aby mieć pewność, że zamówione leki pochodzą z rzetelnego źródła, powinno się kupować takie tabletki, które na pewno będą skuteczne, czyli Viagrę lub Kamagrę. Sprawdzone produkty gwarantują skuteczność. Dzięki temu możliwe będzie rozprawienie się ze szkodliwym mitem na temat rzekomego negatywnego wpływu leków na płodność. Mężczyźni decydujący się stosować leki na potencję nie muszą przejmować się, że w jakikolwiek sposób będą one przeszkadzać w staraniach o spłodzenie potomka. Jest wręcz przeciwnie – uporanie się z problemem z erekcją może pomóc w podejmowaniu kolejnych prób!

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Vote count: 1

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *