Czy fantazje seksualne są normalne?

Nie ma chyba osoby, która nigdy nie marzyła o swoim idealnym stosunku seksualnym.

Nie ma znaczenia, czy dzieje się to świadomie, czy w trakcie snu. Wyobrażenia mogą dotyczyć także fantazji ciężkich do zrealizowania albo takich, których realizacji można się bać.

Fantazje seksualne

Fantazje seksualne są odzwierciedleniem skrywanych potrzeb seksualnych. Oczywiście, nie każda i nie dosłownie. Kobieta marząca o gwałcie, wcale nie musi tego chcieć w rzeczywistości. Jest to jednak sygnał, że pragnie w związku czegoś nowego, większej ilości wrażeń i odważniejszego seksu. Sposoby fantazjowania różnią się, w zależności od płci. Panie wolą najczęściej bezimiennych partnerów, bogato wyposażonych przez naturę, którzy albo będą wielbić kobietę, albo brutalnie nad nią dominować. Mężczyźni wolą fantazjować o konkretnym obiekcie, takim jak pupa koleżanki z pracy. Zmyślona partnerka zawsze ma twarz i inne niezbędne części ciała. Seks z nią jest z reguły odzwierciedleniem jego potrzeb, które nie zawsze są zaspokajane przez jego własną kochankę. W fantazjowaniu nie ma nic złego, o ile nie stają się uciążliwe i notoryczne. Wtedy bardzo łatwo o zdradę, a nawet obsesję. Niepokojącym objawem jest również zaburzenie erekcji przy normalnym współżyciu, mężczyzna skazany jest na leki na potencję typu Viagra, gdzie w trakcie marzeń seksualnych nie ma z tym najmniejszego problemu.

Obsesje seksualne

Moment, w którym marzyciel przestaje rozróżniać fantazję od rzeczywistości, nazywa się obsesją. Takie zaburzenie powinno być leczone jak każde inne schorzenie psychiatryczne. Chory poza swoimi fantazjami przestaje interesować się normalnymi aspektami życia i coraz bardziej dąży do tego, by je urzeczywistnić. Nawet kosztem bliskich czy osób trzecich. Większość seryjnych gwałcicieli jest właśnie chora na obsesje seksualne. Nie oznacza to, że o naszych fantazjach nie należy nikomu mówić. Szczera rozmowa z partnerem o marzeniu zastosowania nowej pozycji czy chęci odegrania scenki erotycznej jest jak najbardziej na miejscu. Niekoniecznie natomiast trzeba zwierzać się z pociągu do kolegi czy koleżanki partnera.

Ukryte pragnienia

Fantazje erotyczne najczęściej pojawiają się same w wyniku dłuższej abstynencji seksualnej. To zjawisko całkowicie normalne. Mózg stara się zaspokoić nasze potrzeby, a także przywrócić nas w poczet osób gotowych do rozrodu. Jednak bardzo często marzą również partnerzy, którzy na co dzień wydają się zadowoleni z rodzaju pożycia seksualnego. Dzieje się tak również wtedy, gdy przynajmniej jedno z nich pragnie urozmaicenia stosunków albo wprowadzenia pewnych elementów, dla niego atrakcyjnych. Tak długo, jak jesteśmy świadomi fantazji seksualnych i wiemy, które ich elementy mogą być dla nas szkodliwe w życiu codziennym, tak wszystko jest w porządku. Nie należy również przejmować się marzeniami partnera, nawet jeśli dotyczą konkretnej osoby. Tak długo, jak rzeczywiste życie seksualne jest udane, nie powinno być żadnego zagrożenia. Warto również docenić szczerość takiego wyznania. Osoby, które zdradzają lub chcą zdradzić, raczej nie przyznają się do fantazjowania na ten temat.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *