Choroby penisa mające wpływ na erekcję

Choroby penisa powodujące zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji są dla mężczyzn powodami do wstydu, w efekcie czego unikają oni konsultacji ze specjalistami. Niestety, nieprawidłowa diagnoza i leczenie chorób na własną rękę mogą okazać się bezskuteczne w walce z problemem. Tym bardziej, że mówi się o szerokim zakresie chorób penisa mających wpływ na erekcję. Które z nich najczęściej dotykają mężczyzn?

Kłopoty z erekcją a choroby penisa

Problem z wywołaniem i utrzymaniem erekcji spowodowany może być przez choroby wymagające konsultacji z lekarzem. Niektóre z nich mogą być bowiem na tyle skomplikowane, że bez specjalistycznej terapii jakość życia seksualnego może zostać obniżona na dobre. Jakie dolegliwości penisa wpływają na problemy z erekcją?

Choroba Peyroniego

Choroba Peyroniego dotyka najczęściej mężczyzn pomiędzy 40. a 60. rokiem życia. Polega na stwardnieniu członka, powodując jego skrzywienie i wpływając na erekcję. Występowanie dolegliwości skutkuje tym, że prącie nie osiąga pełnej twardości, a wzwód wywołuje ból. Choroba nie ma jednoznacznej przyczyny. Uznaje się, że wywołuje ją m.in. uraz błony białawej, czy miażdżyca. 

Priapizm 

Do erekcji nie musi dochodzić wyłącznie w wyniku pobudzenia seksualnego. Priapizm jest dolegliwością, polegającą na sztywnym, bolesnym wzwodzie niedokrwiennym, który nie ustaje w wyniku orgazmu. W przypadku tej choroby erekcja utrzymuje się nawet do kilku dni, a dolegliwość powodować może nadmierne przyjmowanie używek, czy leków na ciśnienie.

Stulejka

Stulejka także zaliczana jest do chorób penisa, które wpływają na erekcję. W jej wyniku dochodzi do zwężenia napletka, który nie może być odciągnięty od żołędzi. Przez to mężczyzna odczuwać może ból powstający podczas twardnienia prącia. Choć stulejka jest typową chorobą chłopców i nastolatków, do dotknąć może także dorosłych mężczyzn.

Jak sobie z nimi poradzić?

Terapia chorób penisa uzależniona jest od ich indywidualnej specyfiki. Choroba Peyroniego może być leczona już poprzez podawanie witaminy E. W cięższych przypadkach dochodzi do chirurgicznego wycięcia zmian powstających na penisie. Priapizm leczy się doraźnie, zwykle bezpośrednio u lekarza, do którego zgłosił się chory. Najpierw z prącia odsysa się krew, a następnie wypłukuje ciała jamiste roztworem NaCl. Potem podaje się lek hamujący napływ krwi do penisa – zwykle pomaga to poradzić sobie z problemem. Stulejka usuwana jest natomiast podczas zabiegu poszerzania napletka w miejscowym znieczuleniu.

Czasowy problem z erekcją a pewność siebie w sypialni

Efektem choroby penisa może być obniżona zdolność partnera do osiągania erekcji nawet po wyleczeniu dolegliwości. Stres, związany ze spodziewanym bólem po osiągnięciu wzwodu, bądź wstyd i niechęć do kontaktów z partnerką mogą istotnie pogarszać jakość życia seksualnego. Po skutecznie przeprowadzonej terapii zaleca się stosowanie środków na potencję. Tabletki Viagry lub Kamagry pomagają przełamać się w osiągnięciu erekcji, zwiększając pewność siebie i zapewniając o skutecznym pobudzeniu. Działanie tabletek ułatwia osiągnąć wzwód poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych w prąciu. Ze swoistego wsparcia w sypialni korzystać mogą młodsi i starsi panowie, którzy potrzebują pomocy w odzyskaniu pełni sprawności seksualnej.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *