Cała prawda o masturbacji

Masturbacja jest jednym z zachowań seksualnych, gdzie osoba dokonuje samozaspokojenia.

masturbacja

Onanizm jest stosowany bardzo często, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Wiek nie ma większego znaczenia, podobnie jak posiadanie stałego partnera seksualnego. W pewnym okresie, masturbacja staje się bardzo dobrym dodatkiem do normalnego współżycia seksualnego.

Pigułka nasenna

Choć o wiele częściej masturbują się osoby samotne, z racji braku możliwości zaspokajania się z partnerem, to nie jest to jednak norma. Jest to najlepsza metoda na odprężenie się i chwilę relaksu, bez troszczenia się o drugą osobę. Można choć przez chwilę być egoistą i skupić się tylko na własnych potrzebach i własnej przyjemności. Wiele osób traktuje masturbację jako naturalny środek nasenny i uspokajający. Orgazm osiągany w ten sposób jest tak samo wartościowy, jak ten przeżywany na skutek współżycia z partnerem. Nauka, jaka płynie z takich zachowań, może pomóc w codziennym życiu i kontaktach międzyludzkich. Onanizowanie się to nic innego jak samodzielne odkrywanie swojego ciała i potrzeb.

Komplikacje zdrowotne

Masturbacja jest zachowaniem jak najbardziej normalnym i nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Oczywiście, mogą zdarzać się przypadki, gdy osoba zrobi sobie krzywdę za pomocą zabawek erotycznych albo przedmiotów w ogóle niesłużących do seksu. Podobnie, gdy zachowanie onanizującego się będzie niebezpieczne i zacznie się wiązać, dusić czy używać ostrych narzędzi. Poza takimi dewiacjami, masturbacja jest jak najbardziej korzystna dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Nieprawdą jest, że często samozaspokajający się mężczyźni muszą częściej sięgać po tabletki na potencję, takie jak Levitra. Jest wręcz odwrotnie. Takie zachowanie powoduje wzmożoną produkcję hormonów płciowych, przez co dłużej można zachować dobrą kondycję seksualną. Nie ma również żadnych badań, które wiązałyby częste masturbacje z nowotworami prostaty u panów.

Każdy to robi

Masturbuje się praktycznie każdy, nie każdy o tym jednak mówi otwarcie. Takie zachowanie dotyczy ponad 95 proc. społeczeństwa. Jedyne wyjątki są wśród osób, których poglądy religijne lub światopoglądowe nie pozwalają na takie działanie, a one chcą być wierne tym przekonaniom. Jednak bardzo często zdarza się, że wstrzymywanie się od samozaspokajania powoduje agresję, nawet względem najbliższych, niezadowolenie z życia, a często i depresję. Masturbacja to również nauka orgazmu przez kobiety. Badania wykazały, że panie, które stosunkowo rzadko się onanizowały, mają większy problem ze szczytowaniem ze swoim partnerem. Mężczyźni natomiast muszą rozładowywać napięcie seksualne, gdyż po pewnym czasie zaczyna on powodować fizyczny ból. Nawet niemowlęta dotykają swoich narządów intymnych, choć nie ma to nic wspólnego z seksem, jednak sprawia to przyjemność. Większość zwierząt również prowadzi tego typu seanse, głównie w celu nauki odpowiednich zachowań seksualnych. Nie warto więc walczyć z naturą i własnymi doznaniami. Wykorzystujmy i uczmy się własnych ciał.

Czy ten post był pomocny?

1 / 5. Vote count: 1

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *