Brak czucia w penisie a problemy z erekcją

Brak czucia w penisie a problemy z erekcją

Problemy z erekcją to temat wstydliwy dla każdego mężczyzny. Brak wzwodu kojarzony jest z panami w starszym wieku, natomiast przedwczesny wytrysk z młodymi mężczyznami, którzy dopiero zaczynają życie seksualne. Jednak coraz częściej pary w różnym wieku zmagają się z wieloma problemami łóżkowymi. Z reguły, gdy kobieta nie ma ochoty na seks lub nie czerpie pełni satysfakcji z pożycia często mężczyzna czuje się winny, tak dzieje się również w przypadku gdy to on “niedomaga”. Prowadzi to do obniżenia poczucia wartości oraz narastanie problemów, które mogą zwiastować początek końca związku. Co więc należy zrobić, gdy dotykają mężczyznę dysfunkcje penisa? Jakie kroki warto podjąć?

Brak czucia w penisie przyczyną zaburzeń erekcji

Definicja zaburzeń erekcji kryje pod sobą wiele znaczeń. Wymienia się trzy rodzaje problemów z erekcją, czyli: łagodna, umiarkowana oraz głęboka. Ten ostatni rodzaj oznacza całkowity brak erekcji. Są sytuacje, gdy członek sztywnieje, jednak tuż przed zbliżeniem lub w trakcie stosunku opada. Brak czucia w penisie także coraz częściej dotyka mężczyzn. Jednorazowy epizod nie jest jeszcze powodem do paniki, natomiast zaburzenia erekcji powtarzające się wielokrotnie już zapalają czerwoną lampkę w głowie, że coś jest nie tak. Mężczyzna często przy powtarzających się problemach seksualnych boi się, że znowu nie podoła. Następuje frustracja nie tylko z jego strony, ale też ze strony partnerki. Wtedy facet zaczyna unikać seksu i tym bardziej pogłębia problem, zamiast szukać pomocy. 

Jakie są inne przyczyny problemów z erekcją?

Stwierdzenie jakie jest źródło problemu, nie należy do łatwych zadań i należy zostawić diagnostykę specjaliście. Przyczyny zaburzeń erekcji mogą mieć podłoże psychiczne. Przewlekłe choroby związane z psychiką nie są obojętne na życie seksualne. Mimo tego, że częściej kobiety borykają się z problemami hormonalnymi, mężczyźni, którzy posiadają za mały poziom hormonów takich jak testosteron ich popęd seksualny maleje. Oprócz tego istnieją przyczyny ze strony zdrowia fizycznego. Schorzenia typu stwardnienie rozsiane, cukrzyca, miażdżyca lub dysfunkcje prostaty mogą także uderzać w sferę intymną. Odpowiednia opieka specjalisty i leczenie dają pozytywne rezultaty.

Leczeniu zaburzeń wzwodu

Pierwsza myśl mężczyzny, gdy tylko pojawia się tego typu problem to Viagra. Ta niebieska tabletka jest jednym z najczęściej stosowanych leków w leczeniu problemów z potencją. Substancje zawarte w niej takie jak tlenek azotu umożliwiają bezproblemowy dopływ krwi do prącia, a dzieje się to poprzez rozkurczanie mięśni gładkich, które znajdują się w członku. Ogromną zaletą tego leku jest także zapobieganie opadnięcia penisa i wydłużenie czasu erekcji. Warto wiedzieć, że oprócz niebieskiej tabletki istnieje kilka innych środków na potencję równie skutecznych. Jeden z nich, który pojawił się trochę później to Kamagra. Jest w pełni bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych. Odzyskanie pełnej sprawności seksualnej jest możliwe dzięki tym medykamentom. Cialis to kolejny produkt na rynku farmaceutycznym, na który warto zwrócić uwagę. Działa już po 30 minutach od zażycia. Ten czas można poświęcić na grę wstępną, która wzmocni działanie leku. Korzyść płynąca z zażywania Cialis to jego długotrwałe działanie, ponieważ stoi na straży męskiej sprawności seksualnej aż przez 36 godzin. Oznacza to pewność, że organizm nie zawiedzie w intymnej chwili. Następne leki dające niesamowite efekty w leczeniu zaburzeń erekcji to Valif oraz Levitra. Mężczyźni, którzy z różnych przyczyn nie mogą leczyć się innymi środkami Valif oraz Levitra to najlepsze rozwiązanie. Wardenafil główny składnik tych leków nie obciąża organizmu. Zapewnia długie działanie i ulepsza życie intymne. Dla osób, które cierpią na cukrzycę bądź na nadciśnienie polecana jest Levitra Stosowanie medykamentów usprawniających mechanizm erekcji wpływa lepiej na jakość doznań seksualnych, zwiększa podniecenie oraz pozwala przeżywać intensywne orgazmy.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *