Problemy z erekcją – pozbądź się raz na zawsze

Jeszcze kilka lat temu nawet co piąty mężczyzna miał problemy z erekcją. Dziś mówi się, że problem dotyczy około 25% mężczyzn i co najgorsze chodzi również o osoby młode.

rsz_problem-erekcja1

Problem z erekcją to często poczucie wstydu, brak zrozumienia wśród partnerki, problemy psychiczne i rozstania. Jaka jest przyczyna problemu i gdzie leży jego rozwiązanie?

Psychologowie i seksuolodzy coraz częściej podkreślają, że obok problemów z prostatą, nowotworami płuc, nałogami takimi jak alkoholizm, czy palenie papierosów, wylewami, problemem współczesnych mężczyzn są problemy z erekcją. Impotencja, bo o niej mówimy, dziś nie dotyka tylko mężczyzn po 50. roku życia. W jej sidła wpadają osoby nawet 20 – kilku letnie, która ledwo co zaczęły życie seksualne lub są laikami w tej dziedzinie. O co więc chodzi?

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zupełnie inna jest przyczyna braku wzwodu na przykład u 62 – letniego mężczyzny. W tym wieku wydzielanie testosteronu jest minimalne, a to właśnie ten hormon odpowiada za erekcję. Poza tym cukrzyca, choroby nerek, choroby krążenia, udary, czy inne stany chorobowe wpływają na zaburzenia erekcji. U osoby w wieku emerytalnym i przedemerytalnym zaburzenia erekcji nie powodują ataków paniki i stanów depresyjnych. Osoba taka chcąc zachować aktywność seksualną może wspomagać się suplementami diety, ale nie powinna obwiniać siebie, że „już nie może” w tym wieku.

Znacznie gorzej jest, kiedy problem dotyka 18 – latka, 22 – latka, 35 – latka, czy 45 – latka. To przykładowe liczby, ale generalnie, jeśli mężczyzna „chce, a nie daje” rady, a ma mniej niż 50 lat, to powinien coś z tym zrobić – dla siebie i bliskiej mu osoby. Z naukowego punktu widzenia, aby penis osiągnął wzwód musi dojść do pobudzenia zmysłowego w ośrodku erekcji w rdzeniu kręgowym. Jeśli tak się dzieje, rozszerzają się tętnice i krwią wypełniają się ciała jamiste penisa. O zaburzeniach erekcji mówimy wówczas, kiedy powyższa sytuacja nie ma miejsca lub ma rzadko. Według specjalistów niedomaganie jest wtedy, kiedy mężczyzna „nie może” w 75 proc. podejmowanych prób (czyli np. 7 razy na 10) i trwa to długi czas. Dlaczego tak się dzieje?

Coraz częściej chodzi o stres. Młody człowiek nie rzadko ma trudną sytuację zawodową, do tego świat Internetu pełny jest pornografii w której pokazywani się aktorzy na wzór najlepszej klasy kochanków. Powoduje to w ich głowie kompleksy, że nie dorównają im umiejętnościom. Co więcej, 85 proc. palaczy papierosów ma problemy z erekcją. Brak erekcji związany jest też z otyłością. Co ciekawe, jeśli mężczyzna w młodym wieku podczas masturbacji osiąga erekcję, a stosunek seksualny nie powoduje dopływu krwi do prącia, to prawdopodobnie doszło do zmian o charakterze nerwicowym.

Problem z erekcją wśród mężczyzn nie tylko uwłacza męskiej dumie, ale zaboli kobietę. Z jednej strony może ona obarczyć samą siebie winą stwierdzając, że jest kiepska w łóżku, z drugiej strony obwinić partnera, że jest beznadziejny. Tak, czy siak sytuacja wydaje się być fatalna.

Jak to leczyć ?

Jedną z metod leczenia jest leczenie farmakologiczne lub też stosowanie suplementów diety. Te drugie dostępne są bez recepty, zawierają one chociażby takie składniki jak żeń-szeń, które korzystanie wpływają na erekcję. Warto wiedzieć, że tego typu specyfiki są pewnego rodzaju uzupełnieniem naszego organizmu w składniki, które bardziej potrzebujemy. Osoba, która ciężko pracuje umysłowo lub uczy się po nocach przed sesją powinna skorzystać z lecytyny, aby łatwiej przyswoić wiedzę. Analogicznie mężczyzna, który chce mieć lepsze wzwody powinien znaleźć odpowiednie leki na potencję.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *