Gdy mężczyzna nie ma ochoty na seks, czyli jak sobie radzić z niskim libido

Zmęczenie, stres, zła dieta, niektóre choroby – wszystko to może wpływać na spadek pożądania seksualnego u mężczyzn. W parze ze spadkiem libido nierzadko idą też zaburzenia erekcji. Problem ten wymaga leczenia u źródła, a czasem też zastosowania odpowiednich leków.

O problemie niskiego libido mówi się najczęściej w kontekście kobiet. Pary, w których mężczyźni narzekają na niechęć swoich partnerek do seksu stały się bohaterami wielu żartów i anegdot. Jednak z problemem niskiego libido borykają się także mężczyźni. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele.

Skąd się bierze obniżone libido u mężczyzn

Chwilowy brak ochoty na seks jest czymś zupełnie naturalnym. Nawet jeśli trwa przez jakiś czas, np. 2 lub 3 tygodnie, nie stanowi powodu do niepokoju. Spadek libido u mężczyzn można nazwać impotencją , gdy niechęć do zbliżeń utrzymuje się pół roku lub dłużej. Jeśli pomimo zachęt i inicjatywy wykazywanej przez partnerkę, mężczyzna wciąż nie odczuwa potrzeby współżycia, należy poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy.

Obecnie mężczyźni coraz częściej zmagają się z silnym, ciągłym stresem, nadmiarem obowiązków, presją, zmęczeniem i problemami natury emocjonalnej. Nie bez znaczenia pozostaje także styl życia – niewłaściwa dieta, otyłość, brak aktywności fizycznej i stosowanie używek działają zabójczo na męskie libido. Spadek pożądania seksualnego może też stanowić objaw różnych chorób, m.in. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, reumatoidalnego zapalenia stawów czy nawracających infekcji układu moczowego.

Niskie libido a problemy z potencją

Spadek pożądania seksualnego to nie jedyny męski problem XXI wieku. Innym bardzo częstym zaburzeniem jest impotencja – we wczesnej fazie objawiająca się trudnością z osiągnięciem erekcji lub utrzymaniem jej podczas stosunku. Problemy z potencją mogą być spowodowane tymi samymi czynnikami, co spadek libido – w takim wypadku niechęć do seksu i zaburzenia erekcji zwykle idą ze sobą w parze.

Z drugiej strony impotencja sama w sobie może stanowić przyczynę spadku zainteresowania seksem. Poczucie wstydu i niedopisania, jakie zwykle towarzyszy mężczyznom zmagającym się z tym problemem, skutecznie zniechęcają do podejmowania kolejnych prób. Nieleczona impotencja może spowodować inne poważne problemy, m.in. stany depresyjne.

Co zrobić z niskim libido

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety reklamowanych jako te, które dzięki zawartości naturalnych składników ratują męskie libido i potencję. Jednak problem wymaga przede wszystkim rozwiązania u źródła. Najlepiej odwiedzić internistę lub seksuologa, który postara się znaleźć przyczynę zaburzeń. Zmiana stylu życia, odstawienie używek, odpowiednia dieta, wprowadzenie do planu tygodnia aktywności fizycznej, a czasem też rozpoczęcie leczenia poważnych chorób – tego może wymagać powrót do seksualnej sprawności mężczyzny.

W leczeniu zaburzeń erekcji stosuje się też środki farmakologiczne. Jednym z nich jest Kamagra – lek na potencję zawierający sildenafil jako substancję aktywną. Kamagra pomaga mężczyźnie osiągnąć i utrzymać satysfakcjonującą erekcję. W wielu przypadkach taka poprawa jakości życia erotycznego pozwala mężczyźnie odzyskać radość ze zbliżeń i powrócić do dawnego poziomu libido.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, problemów z impotencją oraz niepłodnością. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę również własny gabinet urologiczno-andrologiczny w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z leczeniem zaburzeń erekcji, w czym się specjalizuję.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *